wtorek, 4 października 2022 12:19

[Foto] Krynica-Zdrój. Świętowali po raz 10. "Krynicki Hubertus" przeszedł do historii!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Foto] Krynica-Zdrój. Świętowali po raz 10. "Krynicki Hubertus" przeszedł do historii!

W Krynicy-Zdroju po raz 10. odbyło się Święto Kultury Myśliwskiej "Krynicki Hubertus", w którym uczestniczyli marszałek województwa Witold Kozłowski oraz radna województwa Marta Mordarska.

Tradycja myśliwska jest ważnym elementem polskiej kultury, a Państwa wkład w jej podtrzymanie jest niezwykle cenny. Szczególnie w Małopolsce, gdzie bardzo cenimy sobie dziedzictwo przeszłości i zwyczaje przekazane nam przez przodków, chcę podkreślić rolę środowisk związanych z Polskim Związkiem Łowieckim w podtrzymywaniu i popularyzacji tradycji myśliwskich

- mówił w niedzielę Witold Kozłowski.

Z okazji 10. edycji wydarzenia, marszałek Witold Kozłowski wręczył organizatorom Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego brązowy Medal Polonia Mino.

Z okazji spotkania, w dniu X Hubertusa Krynickiego, chcę przekazać Nowosądeckiemu Okręgowi Polskiego Związku Łowieckiego brązową nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego – Polonia Minor, jako wyraz uznania i podziękowań społeczności Małopolski dla Państwa działań na rzecz społeczności naszego regionu w zakresie troski o małopolską przyrodę, edukacji i kultury

- powiedział Witold Kozłowski.

Marszałek Małopolskie odznaczył także Krzyżem Małopolski Bogusława Rataja - łowczego okręgowego w Nowym Sączu oraz Romana Graja - członka Naczelnej Rady Łowieckiej.

Inf. i foto: UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka