niedziela, 24 września 2023 12:44

Fotopułapki już nie tylko na zwierzęta. Ten złodziej niczego się nie spodziewał...

Autor Norbert Kwiatkowski
Fotopułapki już nie tylko na zwierzęta. Ten złodziej niczego się nie spodziewał...

Ten złodziej mógł się poczuć - jak bohater - niegdyś niezwykle popularnego w naszym kraju programu "Mamy Cię". Mężczyzna nie spodziewał się, że został zarejestrowany przez fotopułapkę w lesie, dzięki czemu już po chwili na miejscu była policja.

Cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek 18 września. Funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego mieszkańca Mszany Dolnej, który dokonał wycięcia 9 sztuk drzewa gatunku jodła z lasu własności urzędu Gminy w Mszanie Dolnej. Wartość wyciętych drzew to blisko 8 tysięcy złotych.

Mężczyzna nie spodziewał się, że został zarejestrowany przez fotopułapkę, dzięki której osoby opiekujące się sołeckim lasem szybko go znaleźli i oddali w ręce policji. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do limanowskiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

55-latek usłyszał zarzut kradzieży. Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Ponadto policjanci ustalili, że nie była to jego pierwsza kradzież. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 5 sztuk drzewa typu jodła (o wartości około 7,5 tysiąca złotych)  z prywatnego lasu. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat  pozbawienia wolności.

Foto: KPP w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka