poniedziałek, 14 czerwca 2021 10:06

Fototapety na wymiar

Autor Artykuł sponsorowany
Fototapety na wymiar

Fototapety stają się znowu modne, często można zauważyć aranżacje z ich wykonaniem. Dostępne współcześnie fototapety w niczym nie przypominają modeli sprzed kilkunastu lat, wtedy były to po prostu powiększone fotografie niezbyt dobrej jakości, obecnie są to rozwiązania nowoczesne, wytwarzane przy użyciu nowych technologii Odpowiednio dobrane fototapety na wymiar mogą być jednymi z najbardziej niezwykłych detali wystroju wnętrza.

Dostosowanie fototapety na wymiar do pomieszczenia

Stylizując wnętrze przy pomocy fototapet, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, wystarczy trochę wyobraźni i kreatywności. Pomoże ona odpowiednio rozjaśnić lub przyciemnić przestrzeń bądź też wizualnie powiększyć ją albo zmniejszyć. Jeśli wnętrze ma niestandardowe wymiary, znakomitym rozwiązaniem jest zamówienie fototapety na wymiar. Często są to miejsca na poddaszu lub mieszkania z konstrukcją wysokich sufitów, w takich miejscach fototapety o zwykłych wymiarach nie pasują, wówczas można wykonać fototapety na wymiar, które dopasują się do każdego rodzaju ściany. Sprzedawane są w kawałkach, które później są łączone na ścianie. Bogatą ofertę wykonywanych fototapet na wymiar proponuje strona https://fototapeta.com.pl/, gdzie jest do wyboru około 60 mln zdjęć. Do wykonania fototapety na wymiar można użyć własnego zdjęcia, jeśli spełnia wymagane parametry. Jedynym ograniczeniem jest jakość zdjęcia, czyli do jakich rozmiarów można je powiększyć, nie tracąc na ostrości.

Fototapety - główne zalety

Fototapeta oprócz walorów estetycznych może mieć także praktyczne zastosowanie, jest doskonałym rozwiązaniem na różne mankamenty pomieszczeń.

  • Nadaje przestrzeni małemu wnętrzu, wystarczy w takiej sytuacji dobrać wzór o charakterze przestrzennym, np. panorama miasta, lub wąska uliczka w odpowiedniej perspektywie. Widok głębi daje wrażenie większej odległości. Zastosowanie słonecznej fototapety w zimnym pomieszczeniu pozwoli od razu uzyskać wrażenie ciepła i przytulności.
  • Fototapeta nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o miejsce jej przeznaczenia, tapety laminowane i odporne na wilgoć z powodzeniem zastąpią płytki nad blatem w kuchni, w salonie dobrze sprawdzą się wzory łagodnie pobudzające, lub wzory oddające klimat wielkiego miasta. Pod samoprzylepnymi fototapetami na wymiar można ukryć drzwi czy też nakleić je na niemodny mebel. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie fototapety na suficie.
  • Bardzo pozytywną i praktyczną cechą fototapet jest możliwość ich systematycznej pielęgnacji i łatwość utrzymania w czystości. Materiał na którym wykonuje się wydruk, jest odpowiednio zabezpieczony i można go systematycznie przecierać wilgotną gąbką z delikatnym płynem.

Fototapety 3D

Wyjątkowo oryginalną dekoracją są nowoczesne tapety 3D. Są to wielkoformatowe fotografie, powiększające optycznie każde wnętrze. Dobrze się komponują z minimalistyczną i modernistyczną aranżacją oraz w niewielkich łazienkach, przedpokojach czy wąskich korytarzach. Efekt trójwymiarowości w fototapetach 3D polega na wykorzystaniu perspektywy linearnej i barwnej, dzięki czemu powstaje wrażenie, że jedne przedmioty znajdują się bliżej, a inne dalej. Wyjątkowy efekt dają fototapety 3D z widokiem niekończącego się oceanu.

Fototapety o standardowych wymiarach, jak i wykonywane fototapety na wymiar mają różną strukturę, najbardziej wytrzymałe i wyjątkowej jakości są winylowe lub tekstylne. Bardziej przystępne cenowo i delikatniejsze są fototapety papierowe albo foliowe. Opcją średnią, jeśli chodzi o koszt i strukturę, są fototapety lateksowe.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje