czwartek, 14 grudnia 2017 14:17

Gdów - najlepsi wyróżnieni

Autor Manuel Langer
Gdów - najlepsi wyróżnieni

Wczoraj, Gmina Gdów uhonorowała najlepszych sportowców. W czwartej edycji plebiscytu kapituła doceniała sukcesy sportowe osiągnięte w roku szkolnym 2016/2017.

Tegoroczną, IV już  Galę Sportu, w piękny sposób otworzyła Międzyszkolna  Orkiestra Dęta  Publicznej Szkoły Muzycznej I ST w Gdowie oraz  Szkoły Muzycznej I st. w Wieliczce pod dyrekcją Adama Czyżowskiego.

Uroczystość została zorganizowana dla uhonorowania osiągnięć sportowych uczniów i mieszkańców naszej gminy. Miejsce wybrane do jej organizacji nie było nieprzypadkowe, gdyż wczoraj Gminna Hala Sportowa pełniła rolę widowiskową, ale i sportowych elementów nie zabrakło.

Sportowcy wyróżnieni podczas IV Gali Sportu Gminy Gdów:

Szkoły podstawowe - klasy IV – VI /dziewczęta/
III miejsce – Klaudia  Śliwińska  SP Gdów
II miejsce - Aneta Tokarz  SP Gdów
I miejsce - Emila Wyporek SP Niegowić

Szkoły podstawowe - klasy IV - VI /Chłopcy/
III miejsce - Kacper Florczyk SP Gdów
II miejsce - Bartosz Turakiewicz SP Gdów
I miejsce - Marcin Bankowicz SP Gdów

Ponadto, nominowali byli: Gabriela Piech, Julia Pajor, Karolina Dominek, Oskar Łosiowski, Michał Wróbel, Krystian Sokołowski, Emilia Skimina.

Gimnazja: dziewczęta
III miejsce - Anna Trojańska /Gimnazjum w Niegowici/
II miejsce - Natalia Klimczak /Gimnazjum w Niegowci/
I miejsce - Natalia Nykaza /Gimnazjum w Niegowici/

Gimnazja:  chłopcy
III miejsce - Kamil Kaleta /Gimnazjum w Gdowie/
I miejsce - równorzędnie:
Łukasz Nosek /Gimnazjum w Niegowici/
Łukasz Filipek /Gimnazjum w Niegowici/

Ponadto, nominowała była Anna Wójtowicz.

Kategoria OPEN:
W kategorii SPORTSMENKA
III miejsce Karolina Klima - SP Książnice- UKS Rokicie
II Miejsce Dominika Dyrdał - SP Gdów- PTG Sokół Kraków
I miejsce Aleksandra Kucharz - Wielicko- Gdowska Szkoła Walki PRIME

W kategorii SPORTOWIEC
III miejsce Franciszek Liszka - SP w Gdowie
II miejsce Mateusz Kucharz - Wielicko- Gdowska Szkoła Walki PRIME
I miejsce Kacper Turecki - UKS Rokicie Szczytniki, następnie UKS Gryf-Gdów

Nominowali w kategorii OPEN: Arkadiusz Kołos, Mateusz Kucharski, Maksymilian Kutaj, Konrada Wcisło (z UKS Gryf Gdów), Klaudia Dziedzic (z Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach), Michał Podborski i  Bartosz Adamek (z Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki PRIME, Kacper Zagórski.

Ponadto, kapituła postanowiła przyznać wyróżniania następującym sportowcom w kategorii OPEN: Tomasz Palonek oraz Grupa Biegowa GDÓW PROUD RUNNRES.

Dodatkowo, Wójt Zbigniew Wojas wyróżnił za sukcesy sportowe i promocję gminy na zawodach sportowych: Mateusza Dylawerskiego, Rafała Bacę-Szaflarskiego oraz Gimnazjum im. Ks. Karola  Wojtyły w Niegowici. Podczas Gali podziękowano także trenerom, nauczycielom wychowania fizycznego i opiekunom zawodników.

W czasie IV Gali Sportu Gminy Gdów zaprezentowali się m.in. tenisiści z UKS Gryf – Gdów, Akademia Karate Tradycyjnego z Niepołomic (prowadząca zajęcia m.in. w Centrum Kultury w Gdowie), Klub Sportów Walki Baca K-1, cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej w Książnicach, gimnastyczki (uczennice Tatiany Lisowskiej, która zajęcia z tej właśnie  dyscypliny prowadzi na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie) oraz muzycy Międzyszkolnej  Orkiestry Dętej Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Gdowie oraz  Szkoły Muzycznej I st. w Wieliczce pod dyrekcją Adama Czyżowskiego.

Zgłoszenia do konkursu na Najlepszego Sportowca i Sportsmenkę gminy Gdów spływały do 20 listopada. Następnie zostało zorganizowane spotkanie, na które zaproszeni zostali nauczyciele i reprezentanci klubów sportowych. Spośród przybyłych wyłoniono Kapitułę konkursu (Michał Ciężarek, Grzegorz Piętak, Dariusz Mulik, Iwona Kubat, Łukasz Daniel, Mateusz Dylawerski), która dokonała podliczenia punktów zgodnie z regulaminem.

Info/foto: UG Gdów

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka