niedziela, 10 listopada 2019 09:14

Gdów. Zaśpiewaj z Andrzejem Zielińskim

Autor Marzena Gitler
Gdów. Zaśpiewaj z Andrzejem Zielińskim

Jeszcze tylko do 14 listopada można zgłosić swój udział w VIII Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego, w którym jedna z nagr ód jest występ z twórcą sukcesu legendarnej grupy Skaldowie.

W Gdowie, z którego pochodzi Andrzej Zieliński, odbędzie się VIII Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego. W tym roku po raz pierwszy wykonawcy obok piosenki z repertuaru Andrzeja Zielińskiego będą mogli wykonać swój ulubiony utwór z dowolnego repertuaru. Aby zgłosić się na festiwal należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać do nas wraz z nagraniem swojego występu. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada. Zapraszamy!
Uwaga: termin finału może ulec przesunięciu na dzień 28.11 lub pierwsze dni grudnia.

Prz okazji warto przypomnieć, że kilka dni temu w Krakowie artysta świętował swoje 75-urodziny. Jubileusz zbiegł się też z 55. rocznicą pracy twórczej Andrzeja Zielińskiego. Podczas koncertu, który z tejj okazji odbył się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie można było usłyszeć największe przeboje legendarnego zespołu Skaldowie. Nie zabrakło na nim przedstawicieli rodzinnego Gdowa. Życzenia i pozdrowienia w imieniu mieszkańców złoży Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, który przygotował również okolicznościowe upominki i pamiątki.

Na scenie wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Natalia Sikora, Elżbieta Towarnicka, Andrzej Lampert, Marek Piekarczyk, Stanisław Wenglorz, Marek Łukaszczyk, Jacek Królik, Paweł Pańta, Przemek Sokół, Leszek Szczerba, kwartet smyczkowy Quattro Corde i żeńska grupa wokalna Wołosatki z Kielc. Wśród gości zaproszonych, którzy wystąpili w jubileuszowym koncercie znalazła się też Gabrysia Fortuna - zeszłoroczna laureatka Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego, który organizowany jest przez Centrum Kultury w Gdowie.

Regulamin VIII Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego

Karta zgłoszenia 2019

Wieliczka - najnowsze informacje