wtorek, 14 listopada 2023 18:00

Gdy go zobaczył, leżał przy torach. Liczył się czas

Autor Katarzyna Jamróz
Gdy go zobaczył, leżał przy torach. Liczył się czas

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w Izbie Wytrzeźwień umieścili 45 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna wracając do domu w stanie nietrzeźwości zasnął w rejonie przejazdu kolejowego. Zareagował jeden z kierowców.

W piątek (10.11.2023) o godzinie 16.35 operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców o nietrzeźwym mężczyźnie śpiącym na jezdni przy przejeździe kolejowym na ulicy Zacisze w Bulowicach.

Na miejsce udali się policjanci z kęckiego komisariatu Policji. Mundurowi podziękowali zgłaszającemu za prawidłową reakcję oraz zaopiekowanie się nietrzeźwym, pomimo ulewnego deszczu. Funkcjonariusze wylegitymowali nietrzeźwego, którym okazał się, 45-letni mieszkaniec gminy Kęty. W związku z  faktem, iż jego zachowanie stworzyło zagrożenie dla jego życia i zdrowia, został umieszczony w Izbie Wytrzeźwień. Funkcjonariusze sporządzili również wniosek o ukaranie do Sądu ponieważ swoim zachowaniem dopuścił się zgorszenia w miejscu publicznym oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.
Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje pan Olaf, który udzielił pomocy nietrzeźwemu i powiadomił służby.

Widzisz? Reaguj kiedy zagrożone jest ludzkie życie lub zdrowie
W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka