czwartek, 29 lutego 2024 14:45

Gdy motorniczy zobaczył potrącone dziecko, natychmiast ruszył z pomocą

Autor Katarzyna Jamróz
Gdy motorniczy zobaczył potrącone dziecko, natychmiast ruszył z pomocą

We wtorek (27 lutego) po południu krakowski motorniczy, prowadzący tramwaj nr 20, okazał się prawdziwym bohaterem. Jego niezwykła reakcja na dramatyczną sytuację zasługuje na najwyższe wyróżnienie.

Sytuacja miała miejsce przy al. 3 Maja w Krakowie. Gdy motorniczy zauważył potrącone przez rowerzystę dziecko, nie wahając się ani chwili, natychmiast zatrzymał tramwaj.

Nie przeszedł obojętnie

Mężczyzna wysiadł z pojazdu i ruszył w kierunku poszkodowanego, udzielając mu niezbędnej pomocy. Jego szybka reakcja i troskliwość z pewnością miały kluczowe znaczenie w pierwszych chwilach po zdarzeniu. Na miejsce wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego. Zaangażowanie motorniczego i jego bezpośrednia reakcja zasługują na ogromne uznanie. – Bardzo doceniamy takie zachowanie naszego pracownika – przekazało za pośrednictwem Facebooka Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie.

Brawa dla naszego motorniczego, Dominika, który wczoraj po południu nie pozostał obojętny, gdy prowadząc tramwaj linii...

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Środa, 28 lutego 2024

Pan Dominik nie tylko pełnił swoje obowiązki jako motorniczy, lecz także wykazał się niezwykłą empatią i gotowością do niesienia pomocy drugiej osobie.

Fot. Ilustracyjne/Mateusz Łysik/Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka