wtorek, 2 stycznia 2024 14:43

Gdy się odwróciła, ukradł jej torebkę. Sprawą zajęli się policjanci

Autor Mirosław Haładyj
Gdy się odwróciła, ukradł jej torebkę. Sprawą zajęli się policjanci

W środę po Bożym Narodzeniu funkcjonariusze policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę w okolicy Przegorzał. Podejrzany został o kradzież torebki z pieniędzmi oraz kartą bankomatową z jednej z restauracji w centrum miasta na początku października tego roku. Oskarżony wielokrotnie posługiwał się skradzioną kartą, dokonując płatności za różne zakupy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Na początku października funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Krakowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży torebki z jednej z restauracji w centrum miasta. Sprawca wykorzystał moment nieuwagi klientki i zabrał torebkę, w której znajdowały się portfel z gotówką, dokumenty oraz karta bankomatowa. Okazało się, że w dniu kradzieży skradziona karta była wielokrotnie używana przez złodzieja. Wartość straty została oszacowana na ponad 4 tysiące złotych.

Policjanci, którzy prowadzili śledztwo, zidentyfikowali podejrzanego o dokonanie kradzieży. 27 grudnia ubiegłego roku, kryminalni zatrzymali 30-latka na ul. Księcia Józefa, podejrzanego o kradzież i używanie cudzej karty bankomatowej. Mężczyzna został przewieziony do jednostki policyjnej, gdzie podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego przestępstwa, przyznając się także do płacenia nielegalnie zdobytą kartą za zakupy.

Następnego dnia 30-latek usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży dokumentu oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że w krótkim okresie czasu dopuścił się kilku podobnych przestępstw, kara ta może zostać zaostrzona.

Inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka