sobota, 9 grudnia 2023 06:00

Gdy weszli do mieszkania seniorki od razu wiedzieli, że jest coś nie tak. Policjanci zadziałali odruchowo

Autor Patryk Trzaska
Gdy weszli do mieszkania seniorki od razu wiedzieli, że jest coś nie tak. Policjanci zadziałali odruchowo

W okresie jesienno-zimowym osoby będące w kryzysie bezdomności, mieszkające samotnie, nieporadne życiowo, czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególnym zainteresowaniem i opieką. W ostatnim czasie, dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców, sądeccy policjanci pomogli samotnej seniorce.

Od początku listopada sądeccy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Zima", w ramach której, kontrolują miejsca, w których zazwyczaj gromadzą się osoby bezdomne, a także zwracają szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na zewnątrz.

W ostatnim czasie policjanci sądeckiej „patrolówki” zostali skierowani przez oficera dyżurnego do Piwnicznej-Zdroju, gdzie około godziny 4 nad ranem starsza kobieta przewróciła się podczas spaceru.

Osoba, która widziała tę sytuację, pomogła jej wstać, ale odjeżdżając, zauważyła, że seniorka znów wychodzi z domu. Zaniepokojona zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła policjantów, by sprawdzili, czy ze starszą panią wszystko w porządku.

Kiedy patrol przybył we wskazany rejon, mundurowi zauważyli, że w jednym z domów jest włączone światło. Drzwi otworzyła starsza kobieta, która zaprosiła ich do środka.

Po wejściu do mieszkania seniorki, policjanci od razu poczuli chłód. Zapytali więc, czy potrzebuje ona pomocy, proponując, że rozpalą w piecu. Seniorka bardzo się ucieszyła i dziękowała za pomoc i zainteresowanie.

inf./fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka