piątek, 10 czerwca 2022 10:58

Gdzie i jak kupić Cardano (ADA)?

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie i jak kupić Cardano (ADA)?

Założone przez jednego z twórców Ethereum, Cardano stało się jednym z najważniejszych projektów krypto na świecie.

Sercem projektu jest protokół blockchain Ouroboros. Ten poddawany weryfikacji protokół oferuje bezpieczeństwo, skalowalność i korzyści związane ze zrównoważonym rozwojem porównywalnymi do wcześniejszych blockchainów, takich jak Bitcoin i Ethereum. Z tego powodu, członkowie zespołu Cardano określają go mianem pierwszego na świecie blockchainu trzeciej generacji.

Projekt Cardano został przyjęty przez twórców wszelkiego rodzaju zdecentralizowanych aplikacji. Token ADA – nazwany na cześć Ady Lovelace, powszechnie uznawanej za pierwszą programistkę na świecie – jest szczególnie atrakcyjny dla inwestorów.

Proces kupna ADA może wydawać się skomplikowany, ale dobrze zaprojektowane platformy, takie jak Kriptomat, sprawiają, że kupowanie i sprzedawanie kryptowalut jest szybkie i proste. Wszystko polega na tym, aby wiedzieć, gdzie kupić Cardano. Ten artykuł zawiera niezbędne informacje, które należy poznać, jeśli chce dowiedzieć się gdzie i jak kupić Cardano (ADA).

Gdzie kupić Cardano (ADA)?

Gdy już zdecydujesz, że chciałbyś kupić Cardano (ADA), nie będziesz mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca, w którym możesz dokonać zakupu. Jednak większość platform kryptowalut jest niedostępna dla nowych użytkowników. Wymagają one od klientów wyboru i instalacji zewnętrznych portfeli, generowania i zabezpieczania heksadecymalny (w systemie szesnastkowym) kluczy kryptograficznych oraz dokonywania transakcji bezpośrednio na blockchainie.

Nie jest to rozsądne wyjście dla większości osób, a zwłaszcza nowicjuszy w świecie kryptowalut.

Dla większości z nas najlepszym sposobem na zakup Cardano jest zarejestrowanie się na internetowej platformie kryptowalut, takiej jak Kriptomat. Takie serwisy „powiernicze” wykonują wszystkie potrzebne zadania w prosty i bezpieczny sposób. Za pomocą takiej usługi znajdziesz aktualną cenę Cardano i będziesz w stanie dokonać zakupu przelewem bankowym lub kartą kredytową. Dla większości osób giełdy powiernicze to najlepsza odpowiedź na pytanie: gdzie i jak kupić Cardano.

Jeśli zarejestrujesz się na renomowanej platformie kryptowalut, powinieneś wiedzieć, że musisz spełniać wymagane prawnie przepisy związane z procedurą Know Your Customer (poznaj swojego klienta). Konieczne będzie dostarczenie zeskanowanego obrazu swojego dokumentu tożsamości wydanego przez rząd i być może kilku innych dokumentów w celu ustalenia Twojej tożsamości. To wszystko jest częścią przepisów Unii Europejskiej (GDPR) dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Spełnienie wymogów KYC na niektórych platformach kryptowalut może zająć kilka prób i wiele dni. W Kriptomat proces ten jest usprawniony zarówno dla klientów w UE, jak i na całym świecie. Możesz zakończyć proces w ciągu kilku minut i zacząć kupować Cardano ADA od razu.

Najpierw należy przesłać skan lub zdjęcie o wysokiej rozdzielczości swojego dokumentu tożsamości. Następnie Kriptomat przeprowadzi Cię przez proces tworzenia i przesyłania zdjęcia, które weryfikuje, czy jesteś osobą, która dostarczyła dowód tożsamości. Kilka minut później Twoje konto zostanie zatwierdzone i rozpoczniesz handel.

Jak kupić Cardano

Gdy Twoje konto Kriptomat zostanie zweryfikowane poprzez ukończenie procesu KYC, będziesz mógł kupować Cardano i inne kryptowaluty.

Podobnie jak inne witryny internetowe, Kriptomat umożliwia zasilanie konta w euro lub dolarach amerykańskich za pomocą przelewu bankowego, lub usługi transferu środków, takiej jak Skrill lub Neteller. Jednak to nie wszystkie opcje, które są dostępne w Kriptomat.

W Kriptomat, możesz kupować krypto lub zasilać swoje konto ponad tuzinem walut fiat, które są powszechnie używane na terenie całej Europy.

Oprócz możliwości przelewu środków na konto, możesz również dokonać natychmiastowego zakupu krypto za pomocą karty Visa lub MasterCard. Jest to najbezpieczniejszy i najprostszy sposób na zakup kryptowalut, ale podobnie jak najlepsze krypto platformy, Kriptomat oferuje wiele innych opcji.

Jeśli zdecydowałeś się na zdeponowanie środków, dokonujesz zakupu, odwiedzając w witrynie internetowej kryptowalut stronę Cardano i naciskając przycisk „Kup”. Alternatywnie możesz wybrać opcję „Kup” z menu, wybierając Cardano z listy kryptowalut.

W każdym przypadku zostanie wyświetlona aktualna cena Cardano (ADA). Uzyskasz też możliwość potwierdzenia zakupu przed jego realizacją.

To tyle w skrócie: teraz wiesz, jak kupić ADA i możesz uznać się za eksperta w tajemnej sztuce kupowania kryptowalut. Najważniejsza decyzja to: wybór miejsca, w którym można kupić Cardano. Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić licencje, procedury bezpieczeństwa, pomoce inwestycyjne i obsługę klienta, ponieważ tylko wtedy znajdziesz platformę, która jest dla Ciebie najlepsza.

Gdy dokonujesz zakupu Cardano, nie musisz wykonywać obliczeń, aby kupić określoną liczbę monet ADA. Wystarczy, że określisz kwotę, jaką chcesz wydać w euro, dolarach, lub innej preferowanej przez Ciebie walucie, a następnie naciśniesz „Kup”. Serwis obliczy za Ciebie, ile to jest tokenów. Może się zdarzyć, że wynik wyjdzie w ułamkach. W świecie kryptowalut nie stanowi to problemu – tak to po prostu działa. W zależności od określonych limitów na wybranej przez Ciebie platformie kryptowalut Twój pierwszy zakup może wynieść zaledwie 25 lub 30 euro za Cardano.

Pamiętaj, że nie otrzymujesz prawdziwych monet Cardano. Zakupione ADA jest przekazywane na Twój adres elektroniczny na blockchainie Cardano. Możesz kiedyś zdecydować się na zainstalowanie portfela kryptowalut, który pozwoli Ci zarządzać swoją obecnością na blockchainie w sposób mniej lub bardziej bezpośredni, ale większość użytkowników woli bezpieczeństwo i prostotę giełdy powierniczej, takiej jak Kriptomat, która zajmuje się wszystkimi szczegółami technicznymi za Ciebie.

Po zakupie

Gdy już kupisz ADA, możesz jej używać do dokonywania zakupów lub korzystania z aplikacji DeFi i innych aplikacji na blockchainie Cardano. Możesz wypłacić środki w walucie swojego kraju i przelać je na swoje konto bankowe. Można też przechowywać monety Cardano w portfelu KriptoEarn, który działa jak oprocentowane konto oszczędnościowe, zapewniając roczne zyski w wysokości do 14%.

Kryptowaluty są znane ze swojej zmienności cen. Kursy walut dla środków fiat, mogą szybko rosnąć i równie szybko spadać. Jednak wiele walut, w tym Cardano (ADA), przyniosło korzyści tym, którzy wdrażali strategię długoterminowej inwestycji.

Kiedy nadejdzie czas na sprzedaż Cardano, po prostu wróć do Kriptomat i wymień je na preferowaną walutę fiat. Następnie możesz przelać środki na swoje konto bankowe.

Na co czekasz?

Sceptycy przez lata odrzucali kryptowaluty, postrzegając je jako fanaberię. Ich zdanie może nie było do końca obiektywne: przez dziesięciolecia instytucje finansowe i menedżerowie inwestycyjni czerpali ogromne zyski ze swojego monopolu na handel, udzielanie pożyczek i inwestowanie.

Teraz, gdy pojawiły się kryptowaluty, instytucje finansowe starają się nadrobić zaległości. Natomiast, rządy spieszą się z wprowadzeniem regulacji dotyczących kryptowalut, a niektóre z nich przygotowują się do wprowadzenia krajowych walut elektronicznych, które będą podlegać tym samym regulacjom i ograniczeniom, co waluty fiat. Tymczasem banki i inne instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, włączając kryptowaluty do swojego menu inwestycyjnego.

Dzięki łatwym w użyciu platformom, takim jak Kriptomat, nie ma powodu, aby ta rewolucja Cię ominęła. Niezależnie od tego, czy dokonasz niewielkiego zakupu, czy dużej inwestycji, przekonasz się, że dołączenie do świata kryptowalut jest proste i przynosi niesamowite korzyści. Możesz być częścią wielkiej rewolucji finansowej naszych czasów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje