poniedziałek, 20 lutego 2023 07:53

Gdzie najtańsze mieszkania w Polsce?

Autor Artykuł sponsorowany
Gdzie najtańsze mieszkania w Polsce?

Jesteś na etapie poszukiwania mieszkania dla siebie samego lub swojej rodziny? Na pewno interesuje cię to, w których miastach w Polsce można kupić tanie mieszkania. Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta, wystarczy spojrzeć na ogłoszenia w popularnych serwisach. My skupimy się jednak na zupełnie innym aspekcie, czyli na co zwracać uwagę, kiedy kupujemy tanie mieszkanie od dewelopera. Nie mając doświadczenia w tego typu sprawach, łatwo można wpaść w pułapkę niestarannie wykonanego mieszkania.

Na co uważać, kupując najtańsze mieszkanie?

Zanim kupimy najtańsze mieszkanie w interesującej cię lokalizacji, powinniśmy wiele uwagi poświęcić standardowi i jakości jego wykończenia. Na co dokładnie zwracać uwagę, zanim podpiszemy oficjalny dokument pt. Odbiór mieszkania Kraków? Zapytaliśmy o to specjalistów w branży nieruchomości, oferujących takie usługi jak sprawdzenie mieszkania z inżynierem. Opierając się na swoim doświadczeniu, dokładnie wyjaśniają i omawiają newralgiczne punkty taniego mieszkania, które osobom bez fachowej wiedzy mogą umknąć.

Jakość tynków i płyt g-k

Podpisując odbiór techniczny mieszkania, potwierdzamy, że stan kupowanego lokalu jest nam znany i akceptujemy go bez uwag. Tymczasem pierwsze niedociągnięcia mogą być widoczne na tynkach — pęknięcia, nierówności, dziury, chropowatości. Jeszcze więcej nieprzyjemności może nas spotkać na sufitach z płyt gipsowo-kartonowych. Krzywe i niestarannie wykończone łączenia, pęknięcia w narożnikach, a w końcu brak odpowiednich płyt w pomieszczeniach mokrych. Do łazienek należy bowiem montować płyty zielone, czyli wodoodporne.

Kupno mieszkania od dewelopera a jakość materiałów

Nie zawsze ceny mieszkań odzwierciedlają jakość ich wykonania. Najbardziej newralgiczne miejsca i rzeczy, to te niewidoczne na pierwszy rzut oka. Wybierając rynek pierwotny, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy mieszkanie jest ciepłe, czyli czy budynek posiada odpowiednią warstwę izolacji termicznej, czy zostały w nim założone okna trzyszybowe, a także jak wykonana została instalacja centralnego ogrzewania. W ocenie tych wszystkich rzeczy pomoże nam fachowiec, towarzysząc przy odbiorze mieszkania.

Jak kupić tanie mieszkanie bez kredytu hipotecznego?

Jeśli interesują cię tanie mieszkania, niekoniecznie w miastach wojewódzkich oraz nie boisz się remontów, warto pomyśleć o lokalach z rynku wtórnego. Wybór tanich mieszkań do remontu jest bardzo duży i mając odpowiednie środki, zapał i czas, można na nich dobrze zarobić, przeprowadzając remont, a następnie sprzedając jako wygodne i komfortowe mieszkania.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka