środa, 18 maja 2022 09:07

Gigantyczna kumulacja w Eurojackpot. Do wygrania pół miliarda!

Autor Marzena Gitler
Gigantyczna kumulacja w Eurojackpot. Do wygrania pół miliarda!

W najbliższy piątek, każdy kto kupi los Eurojackpot może zostać milionerem. Z powodu kumulacji podczas najbliższego losowania w piątek 20 maja można "zgarnąć" nawet 500 mln zł!

Nie jestem fanem gier losowych, ale tego losowania nie można przegapić. Jeden kupiony los (jeśli ktoś ma szczęście) może sprawić, że z pucybuta zostanie milionerem. Jak to możliwe? W popularnej loterii Eurojackpot z powodu kumulacji do wygrania jest już 500 mln zł. Ten, kto trafi główną wygraną, zostanie rekordzistą w tej loterii. Jeden zakład w Eurojackpot kosztuje aktualnie 12,50 zł więc warto zainwestować.

Co to jest  Eurojackpot?

Eurojackpot to gra loteryjna rozgrywana w dziewięciu krajach europejskich. Jest to jedna z największych na świecie gier z jackpotem. Loteria ruszyła w lutym 2012 roku. Losowania odbywają się w każdy wtorek między 20:15 a 21:00 i piątek między 20:00 a 21:00. Gra została stworzona przez konsorcjum kierowane przez holenderską firmę Novamedia, która jest również właścicielem praw do gry. Losowania Eurojackpot odbywają się w Helsinkach w Finlandii przy użyciu dwóch różnych maszyn: po jednej dla każdego poziomu nagrody głównej. Najwyższe poziomy nagród są wygrywane poprzez dopasowanie pięciu głównych liczb i dwóch dodatkowych liczb (tzw. „Eurojackpots”).

Eurojackpot - najwyższe wygrane w Polsce

Do tej pory w losowaniu Eurojackpota najwyższa wygrana w Polsce padła w powiecie bieruńsko-lędzińskim: 206 550 000,00 zł. A 193 396 500,00 zł zgarnął gracz z powiatu piotrowskiego, Na trzecim miejscu jest gracz z powiatu pruszkowskiego, który zgarnął 96 805 666,90 zł. Może teraz czas na zwycięzcę z Małopolski - z Pcimia albo Proszowic?

Jak zgarnąć wygraną w Eurojackpot?

Choć oczywiście wygrać może każdy, swoje szanse można zwiększyć grając tzw. systemem, czyli kupując więcej losów. "Wybierz 5 liczb z 50 i2 liczby z 12.
Możesz wybrać je samodzielnie bądź zagrać na chybił trafił. (...) Zwiększ szansę i wygraną, grając systemem. Wytypuj więcej liczb w zakładzie - od 5 do 12 liczb spośród 50 z pierwszego zbioru oraz nawet 12 z 12 liczb z drugiego zbioru. Więcej liczb to większa szansa na wygraną!" - zachęca lotto.pl.

Do gry systemem zachęca też krakowski radny Łukasz Wantuch, znany z nieszablonowych pomysłów. "No to teraz dopiero się zacznie. W piątek do wygrania pół miliarda złotych. Zbieramy armię na ten dzień w Gramy Systemem i idziemy na kolejny rekord." - napisał na swoim profilu. "W ten piątek do wygrania jest 500 milionów złotych w Euro Jackpot. Normalnie jeden los kosztuje 12,50 zł ale można kupić tzw. los systemowy, gdzie masz większe szanse wygranej. Przed Wami los za prawie 800 zł! Zapraszam do Gramy Systemem" - dodał.

Jak wygrać w w Eurojackpot?

Każdy, kto ma 12.5 zł może już w ten piątek zostać milionerem. Jednak jest pewien ważny warunek, o którym nie można zapomnieć. Po pierwsze - trzeba zagrać - można to zrobić w punkcie Lotto lub online na lotto.pl/ Po drugie - trzeba zachować los! Tylko on jest warunkiem odebrania nagrody.

A co jeśli nie wygramy? Czy nie będą to stracone pieniądze? Nie, jeśli wszystko potraktujemy jako dobrą zabawę, a losowanie będziemy śledzić na przykład z bliskimi czy przyjaciółmi, snując plany i marzenia, na co chcielibyśmy przeznaczyć "nasze" 500 milionów zł. Możemy się też pocieszać starym przysłowiem, że kto nie ma szczęścia w grze, ma w miłości.

Poza tym, jeśli nikt i tym razem nie wygra głównej wygranej, czeka nas kolejna emocjonująca kumulacja!


Polska

Polska - najnowsze informacje