piątek, 17 maj 2019 13:45

Brzesko. Zniszczyli mienie, zakłócali porządek i znieważyli funkcjonariuszy

Napisała

Dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego odpowie za zniszczenia i chuligańskie wybryki, jakich dopuścili się na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. 19-latek i jego o 4 lata starszy kolega rozbijali szklane butelki na płycie placu oraz dewastowali donice z kwiatami.

15 maja, tuż przed godz. 22.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku grupa mężczyzn rozbija butelki i przewraca donice z kwiatami. Dyżurny brzeskiej jednostki skierował na miejsce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy byli najbliżej miejsca zdarzenia. Na widok zbliżającego się radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać w kierunku parku Jordana. Mundurowi dogonili ich i obezwładnili. Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego, 19-latek i 23-latek. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Podczas interwencji młodszy z nich zachowywał się wulgarnie, używał słów nieprzyzwoitych i znieważył policjantów. Policjanci ustalili, że w wyniku tych chuligańskich wybryków nie doszło do uszkodzenia donic, ale zostały zniszczone kwiaty w nich rosnące. Właściciel oszacował straty na kilkaset złotych.

Policjanci rozliczają mężczyzn za chuligańskie zachowanie. Wczoraj zarzuty za wykroczenia, których się dopuścił usłyszał 19-latek. Były to zarzuty zniszczenia roślinności, zaśmiecenia miejsca publicznego, zakłócenia ładu i porządku publicznego i używania słów wulgarnych. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 1 miesiąca ograniczenia wolności wraz z równoczesnym wykonywaniem nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne. Będzie też musiał pokryć nawiązkę na rzecz właściciela. Dodatkowo poniesie odpowiedzialność za przestępstwo znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.