czwartek, 25 kwietnia 2024 14:28

Gnał 102 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy

Autor Katarzyna Jamróz
Gnał 102 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu pozostaje, niezmiennie od lat, najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych. Droga publiczna to nie tor wyścigowy. W miniony poniedziałek policjanci z Brzeska przerwali szybką jazdę kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W poniedziałek (22 kwietnia), po godzinie 22:00, w miejscowości Uszew (powiat brzeski, gmina Gnojnik), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Kierowca został ukarany

Jak się okazało, 30-letni kierujący, w terenie zabudowanym, jechał 102 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych. Ponadto 30-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. – Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drogach to kluczowa sprawa, której znaczenie nie może być bagatelizowane. Odpowiedzialność za własne i cudze życie powinna być priorytetem każdego kierującego – zaznacza policja.

Fot. Ilustracyjne

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka