piątek, 31 maj 2019 12:04

Biznes w chmurze: to się opłaca. Senetic zaprasza na bezpłatną konferencję

Napisał

Senetic wraz z partnerami przedstawi podczas konferencji „Przenieś swój biznes do chmury i zyskaj” interesujące przykłady zastosowania usług chmury publicznej, a także obali niektóre mity krążące wobec tego modelu usługowego.

Analitycy z Gartnera przewidują, że w bieżącym roku globalny rynek usług chmury publicznej osiągnie wartość 206, 2 mld dolarów - 21 proc. więcej niż w 2018 roku. Chmura staje się w krajach rozwiniętych jednym z najważniejszych elementów transformacji biznesu. Firmy oraz instytucje dostrzegają coraz więcej korzyści wynikających przeniesienia zasobów IT ze środowiska lokalnego do zewnętrznego usługodawcy. Są to nie tylko niższe koszty, ale również elastyczność, prostota oraz w większości przypadków większe bezpieczeństwo niż w tradycyjnym centrum danych.

- Pomimo swoich zalet chmura publiczna cieszy się wśród rodzimych przedsiębiorców umiarkowanym zainteresowaniem. Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce korzysta z niej zaledwie 11 proc. firm. To daje nam wśród krajów Unii Europejskich trzecią pozycję od końca. Jestem jednak przekonany, że wskaźnik ten będzie szybko wzrastać między innymi dzięki takim konferencjom jak nasza.  – mówi Daniel Kaczmarczyk (Cloud & Software Director)

„Przenieś swój biznes do chmury i zyskaj” to okazja do zdobycia najnowszej, praktycznej wiedzy z zakresu migracji lokalnych systemów IT do środowiska chmurowego. Prelegenci z takich firm jak: DPS Software, Microsoft, Veronym, a także Senetic, przedstawią praktyczne zastosowania modelu chmurowego. Uczestnicy konferencji  poznają m.in scenariusze cloud backupu, chmurowe rozwiązania chroniące urządzenia przed cyberatakami, funkcjonowanie CAD i ERP jako SaaS (Software as a Service). Eksperci zaprezentują ogólne zasady biznesowe działania chmury, co ułatwi potencjalnym usługobiorcom dokonanie samodzielnej oceny ofert dostępnych na rynku, a tym samym wybór najkorzystniejszej opcji.

- Nie chcemy zanudzać naszych gości zagadnieniami teoretycznymi. Zależy nam na użyteczności przekazywanej wiedzy, dlatego będziemy mówić jedynie o realnych wdrożeniach i sprawdzonych rozwiązaniach funkcjonujących u naszych klientów – zaznacza Daniel Kaczmarczyk (Cloud & Software Director)

Konferencja „Przenieś swój biznes do chmury i zyskaj” odbędzie się 5 czerwca w hotelu Hotel Novotel, Aleja Roździeńskiego 16 40-202 Katowice. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji o konferencji znajdziecie Państwo pod adresem  https://itewolucja.pl/event/przenies-swoj-biznes-chmury/

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze wiadomości z małopolski