czwartek, 26 lipiec 2018 16:42

Gaz drożeje. Idzie w górę o 6%

Napisał

10 sierpnia wchodzą w życie podwyżki gazu. Dzisiaj Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził 5,9-procentowy wzrost ceny gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny.

Jak poinformowała spółka, ceny te będą obowiązywały do 31 grudnia 2018 roku. Na szczęście bez zmian pozostanie stawka za abonament i opłata dystrybucyjna za transport gazu. Dlatego, jak prognozuje PGNiG  po wejściu w życie nowej taryfy, rachunki za gaz, na które oprócz cen paliwa składają się opłaty dystrybucyjne i abonamentowe będą miesięcznie wyższe średnio o 3,6 procent.

Zmiana taryfy spowodowana jest rosnącymi cenami gazu, ropy i energii na rynkach światowych.

O zmianę taryfy wystąpiło Polskie Górnictwo Gazowe i Gazownictwo. Ja powód spółka wskazała rosnące ceny gazu, który kupuje na rynku giełdowym. Z kolei na giełdowe ceny gazu, zarówno europejskie jak i krajowe wpływa wzrost notowań ropy naftowej i narastające napięcia w handlu światowym wynikające z podwyżek ceł importowych między USA, Chinami i Unią Europejską.

Loteria Orlen
(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.