wtorek, 18 grudzień 2018 14:13

Małopolskie Targi Bożonarodzeniowe

Targi Bożonarodzeniowe Kraków:

Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem czterotygodniowego oczekiwania zwanym Adwentem. Chrześcijanie wierzą, że Dzieciątko Jezus, co roku pojawiające się w szopce, przyniesie ludziom łaski Boże, zbawienie, szczęście, powodzenie i zdrowie.

Boże Narodzenie to święto pełne uroku: to rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. W radosnych chwilach Świąt przeżywanych wspólnie składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. Zwyczaj ten praktykowany jest od dawna, kojarzy się z darami jakie przynieśli Dzieciątku pastuszkowie i królowie. Prezenty składane są w Wigilię pod choinką lub wręczane w jej pobliżu. Skąd jednak mieć właściwy prezent? Można go wykonać samemu lub wybrać i kupić.

My proponujemy odwiedzić Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć świąteczny prezent na każdą kieszeń. Po udanych zakupach wszyscy mogą posilić się przy stoiskach gastronomicznych oraz zatrzymać się przy estradzie, aby podziwiać występy zespołów artystycznych. 

W ramach Targów Bożonarodzeniowych na płycie Rynku Głównego w Krakowie kupcy z całej Polski zaprezentują towar w ok. 100. kioskach handlowych i gastronomicznych. Podczas targów będziemy gościć będziemy też kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji, Holandii i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, desery z suszonych owoców, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ręcznie wykonane zabawki materiałowe, zapachowe, ceramikę, biżuterię itp.

Więcej na temat wystawców podczas tegorocznych Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie:Targi Bożonarodzeniowe Miechów:

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, już od godziny 9:00 rano, na miechowskim rynku, po raz czwarty odbędą się "Miechowskie Targi Bożonarodzeniowe". Na rynek w Miechowie zjedzie się kilkudziesięciu wystawców z regionu, którzy zaprezentują swoje regionalne wyroby spożywcze, rękodzieło a także będzie można skorzystać z oferty punktów gastronomicznych rozlokowanych na płycie rynku.

Świąteczną atmosferę będzie podsycać swoją muzyką kapela góralska ARVA,
W tym samym dniu od godziny 16:00 rozpocznie się wspólna Wigilia dla mieszkańców Miechowa.

W programie między innymi wspólne kolędowanie, potrawy wigilijne a także prezenty dla najmłodszych gości wydarzenia.

Więcej na temat wystawców podczas tegorocznych Targów Bożonarodzeniowych w Miechowie:

Michał Kizlich

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.