niedziela, 3 listopada 2019 19:13

Gmina Chrzanów: Na ratunek historii

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gmina Chrzanów: Na ratunek historii

Na cmentarzu parafialnym w Chrzanowie i na cmentarzu w Płazie 1 listopada odbyły się zbiórki pieniędzy.

Ratujmy chrzanowskie pomniki

Z okazji Święta Wszystkich Świętych 1 listopada na cmentarzu parafialnym w Chrzanowie odbyła się akcja „Ratujmy chrzanowskie pomniki”.

Akcja odbyła się już po raz dziesiąty.

– Dopisała nie tylko pogoda, ale i wolontariusze. W roli kwestujących wystąpili m.in. wiceburmistrz Jolanta Zubik, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Bieda i ubrani w kolejarskie mundury, przedstawiciele stowarzyszenia Stacja Chrzanów. Kwestowali również licealiści, przedstawiciele rady parafialnej i lokalnych instytucji – podał Urząd Miejski w Chrzanowie.

Według przekazanych przez chrzanowski magistrat informacji 35 wolontariuszy zebrało łącznie 7 112,55 zł, 6 euro i 10 kun.

Uczcić 200-lecie cmentarza w Płazie i ofiary epidemii cholery

Na terenie gminy Chrzanów zbiórkę przeprowadzono również na cmentarzu w Płazie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na tablice pamiątkowe związanych z historią Płazy.

– Organizatorzy chcą upamiętnić 200-lecie cmentarza oraz ofiary epidemii cholery z XIX wieku – podkreśla UM Chrzanów.

Na cmentarzu w Płazie kwestowało 27 wolontariuszy. Wśród nich byli reprezentanci Rady Sołeckiej, sołtys Stanisław Czarny, OSP Płaza, Koło Gospodyń Wiejskich, harcerze i mieszkańcy, którym zależy na krzewieniu lokalnej historii. Uzbierano łącznie 7 081,40 zł.

Chrzanów - najnowsze informacje