poniedziałek, 22 lutego 2021 13:36

Gmina Grybów wyda na tę inwestycję ponad 2,5 mln złotych

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Grybów wyda na tę inwestycję ponad 2,5 mln złotych

Inwestycja będzie kosztować ponad 2,5 mln złotych. Środki w całości pozyskane zostały w Funduszu Inwestycji Lokalnych.

12 lutego podpisano umowę na budowę Gminnego Ośrodka Kultury z Gminną Biblioteką Publiczną w Grybowie. Inwestycja będzie kosztować ponad 2,5 mln złotych.

Wykonawcą została, wyłoniona w przetargu, firma z Łabowej. Termin realizacji inwestycji przewiduje powstanie obiektu do końca czerwca przyszłego roku.

W Piwnicznej powstają rękawice. Ale nie byle jakie – mają trafić do Księgi Rekordów Guinnessa!
Góralki z Piwnicznej idą za ciosem. Po rękawicach furmańskich, utkanych specjalnie dla senatora Berniego Sandersa, przyszedł czas na pobicie rekordu. Rękawice mają trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

Budynek będzie znajdował się obok Urzędu Gminy. Jak informuje samorząd, projekt obejmuje budowę centralnego ośrodka skupiającego miejscową społeczność, stymulującego i umożliwiającego rozwój kulturalny i ogólnorozwojowy mieszkańców, w tym w szczególności dzieci, młodzież i osoby starsze, które bardzo często nie mają dostępu do pełnej oferty kulturalnej.

Zwiększony ma zostać zarówno poziom oferowanych usług bibliotecznych jak i czytelnictwa w regionie. Powstała infrastruktura skupi w jednym miejscu działalność 10 bibliotek i 12 filii GOK z terenu Gminy.

fot. Gmina Grybów

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje