wtorek, 13 lipca 2021 10:10

Gmina Limanowa ze wsparciem z województwa. Będą zmiany!

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Limanowa ze wsparciem z województwa. Będą zmiany!

Ponad 124,6 tys. złotych – to kwota, jaką gmina Limanowa otrzymała z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” w 2021 na zadanie pn. „Przebudowa boiska sportowego wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej z piłkochwytami na dz. ew. nr  1740/1 w Starej Wsi – gmina Limanowa”. Czas więc na zmiany!

Przebudowa boiska sąsiadującego ze Szkołą Podstawową nr 2 w Starej Wsi polegać będzie na wyrównaniu i zagęszczeniu powierzchniowym terenu, ułożeniu podbudowy, odwodnieniu boiska oraz położeniu nawierzchni z trawy syntetycznej.

Boisko o długości 43 m i szerokości 22 m zostanie wyposażone w niezbędne urządzenia przeznaczone do gry w piłę ręczną i nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. Boisko zostanie oddzielone od terenów zielonych obrzeżami betonowymi. Wokół boiska wielofunkcyjnego zostanie wykonany piłkochwyt o wysokości 6 m.

- Obiekt sportowy przyczyni się do aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, a także do zwiększenia ich aktywności fizycznej, podniesienia poziomu kultury fizycznej oraz umożliwi propagowanie sportu wśród lokalnej społeczności – informuje samorząd gminy.

inf./fot. UG Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje