poniedziałek, 18 maja 2020 09:35

Gmina Mszana Dolna kupiła laptopy dla uczniów i nauczycieli

Autor Marzena Gitler
Gmina Mszana Dolna kupiła laptopy dla uczniów i nauczycieli

Gmina Mszana Dolna pozyskała środki finansowe z projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła” związanego z zamknięciem placówek oświatowych z powodu epidemii koronawirusa. Zakupione za nie przenośne komputery trafiły już do szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd i dalej - bezpośrednio do uczniów bądź nauczycieli.

Za 79 200,00 zł  pozyskane z programu "Zdalna Szkoła" udało się zakupić 43 laptopy. Przekazany sprzęt umożliwi zdalną edukację uczniom, których sytuacja rodzinna i materialna uniemożliwia aktywne włączenie się w codzienne zajęcia szkolne oraz nauczycielom, którzy nie posiadają sprzętu pozwalającego im na realizację zdalnych lekcji.

15 maja ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zakupu laptopów i tabletów w związku ze zdalnym nauczaniem. Do podziału między gminy będzie 180 mln zł. Gmina Mszana Dolna również podczas tego naboru będzie aplikowała o grant na zakup sprzętu, który pomoże uczniom gminnych placówek znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej czynnie włączyć się w zdalną edukację.

Weronika Wrzecionek - Cieżak

Limanowa - najnowsze informacje