czwartek, 15 kwietnia 2021 07:23

Gmina Tymbark. Karetka nie mogła dojechać do pacjenta przez śnieg. Mężczyzna zmarł

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Tymbark. Karetka nie mogła dojechać do pacjenta przez śnieg. Mężczyzna zmarł

To była dramatyczna walka z czasem i fatalnymi warunkami na drodze. Karetka pogotowia nie mogła dojechać do pacjenta, który potrzebował natychmiastowej pomocy. Wszystko przez śnieg i śliską nawierzchnię. Na miejsce ratownicy medyczni dotarli przy pomocy strażackiego samochodu terenowego. Niestety, na ratunek było już za późno.

Do zdarzenia doszło wczoraj (14 kwietnia) przed południem w miejscowości Podłopień w gminie Tymbark. 56-latek źle się poczuł. Rodzina natychmiast zdecydowała o wezwaniu karetki.

Ambulans po drodze napotkał jednak na spore problemy. Wszystko przez kolejny atak zimy. Przez intensywne opady śniegu karetka nie zdołała dojechać do pacjenta po stromej i śliskiej drodze.

- O godzinie 9:40 otrzymaliśmy informację w sprawie pomocy pogotowiu ratunkowemu, które nie mogło dotrzeć na miejsce zdarzenia. Nasze działania polegały na wysłaniu tam jednostki OSP Tymbark, której druhowie samochodem terenowym, wyposażonym w łańcuchy, pomogli w transporcie załogi pogotowia ratunkowego do poszkodowanego - tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją bryg. mgr inż. Tomasz Pawlik, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej.

Strażacy z OSP Tymbark pojawili się na miejscu już po 7 minutach. Dzięki pojazdowi terenowemu zdołali pokonać zalegający na drodze lód i śnieg. Natychmiast podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową pacjenta. Niestety, mimo wysiłków, mężczyzna zmarł.

Nie żyje o. Bogdan Adamczyk, franciszkanin z Limanowej. Miał koronawirusa
Nie żyje o. Bogdan Adamczyk, franciszkanin pochodzący z Limanowej. Zmarł w szpitalu w Segedynie na Węgrzech. Przegrał walkę z koronawirusem.

fot. OSP Tymbark

Limanowa - najnowsze informacje