piątek, 22 stycznia 2021 13:32

Gmina Zielonki. Jechał zygzakiem całą szerokością jezdni. Mogło dojść do tragedii

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Zielonki. Jechał zygzakiem całą szerokością jezdni. Mogło dojść do tragedii

Samochód poruszał się zygzakiem po całej szerokości jezdni. Do akcji wkroczył policjant po służbie.

Zdarzenie miało miejsce 20 stycznia w godzinach wieczornych. Policjant, w drodze do domu, przejeżdżając przez jedną z miejscowości gminy Zielonki zauważył, że poprzedzający go ford jedzie zygzakiem całą szerokością jezdni.

- Funkcjonariusz zaczął podejrzewać, że osoba siedząca za kierownicą  może być pijana, dlatego  też natychmiast powiadomił oficera dyżurnego o swoich obawach, a sam zajechał drogę kierującemu. Kiedy podbiegł do kierowcy, z kabiny pojazdu wyczuł silną woń alkoholu. Nakazał zatem pijanemu kierowcy wyłączyć silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki jego pojazdu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Do czasu przyjazdu patrolu funkcjonariusz przypilnował, aby mężczyzna nie oddalił się z miejsca - informuje podkom. Justyna Fil Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Czekała na odkrycie aż do tej pory. Trwa walka o Małą Puszczę Kleszczowską
Kleszczów – wioska położona niecałe 15 kilometrów od Krakowa. Ze wszystkich stron otoczona lasami. Z wielu miejsc podziwiać można rozległe panoramy, łącznie z Babią Górą i masywem Tatr. W ostatnich latach mieszkańców zaniepokoiła jednak intensywna wycinka drzew z ich ulubionych lasów. Rozpoczęła się…

Po chwili, na miejsce przybył partol z Komisariatu Policji w Zielonkach, który wylegitymował i przebadał kierowcę pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5  promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijanemu kierowcy, którym okazał się 32-latek z Krakowa, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje