niedziela, 27 czerwca 2021 07:41

"Gorąco proszę Was o ducha solidarności". Nową Białą i Sądecczyznę wesprze diecezja tarnowska

Autor Mirosław Haładyj
"Gorąco proszę Was o ducha solidarności". Nową Białą i Sądecczyznę wesprze diecezja tarnowska

Biskup tarnowski, Andrzej Jeż wezwał wiernych diecezji do wsparcia poszkodowanych mieszkańców Nowej Białej i Sądecczyzny.

Już w najbliższą niedzielę (4 lipca) w kościołach diecezji tarnowskiej będzie można wesprzeć pogorzelców z Nowej Białej imieszkańców powiatu sądeckiego, którzy zostali poszkodowani w wyniku gradobicia.

Poniżej pełna treść Komunikatu Biskupa Tarnowskiego w związku z pomocą dla poszkodowanych:

Drodzy Diecezjanie!
Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, które boleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14).
Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach ofiary pieniężne do puszek Caritas.
Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Inf.: diecezja tarnowska
Fot.: M. Haładyj, M. Łysik

Małopolska - najnowsze informacje