niedziela, 15 września 2019 11:31

Gorlice: Można zabrać wszystko, łącznie z projektorami. Kto chętny?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gorlice: Można zabrać wszystko, łącznie z projektorami. Kto chętny?

W Gorlicach nie będzie już kina „Wiarus”. Na zawsze znika z miasta.

Co będzie się znajdować w budynku kina „Wiarus”?

– Budynek Sokoła wkrótce pełnił będzie swoją pierwotną, historyczną funkcję i stanie się siedzibą gorlickich stowarzyszeń sportowych – podaje Urząd Miasta Gorlice.

Powstanie w nim sala sportowa, siłownia, szatnia, sala konferencyjna. Dodatkowo odtworzona zostanie historyczna fasada wraz z wejściem i oknami, która uległa degradacji w latach powojennych.

Zabierz kawałek kina „Wiarus”

Nim to jednak nastąpi, konieczne będzie uprzątnięcie dotychczasowej siedziby kina „Wiarus”. W związku z tym Miasto Gorlice ogłosiło, że każdy, kto chce, może nieodpłatnie zabrać ze sobą projektory, szafę kinową, fotele kinowe i inne elementy wyposażenia dawnego „Wiarusa” (m.in. szafki, biurka, krzesła).

– Budynek Sokoła to miejsce z długą historią. Wielu z nas z pewnością zakręci się łezka w oku, gdy wspomnimy gorlickiego „Wiarusa”. Cieszę się, że wkrótce wyremontujemy budynek i przywrócimy mu dawną świetność – dziś jest on w katastrofalnym stanie – mówi Rafał Kukla, burmistrz Gorlic. – Przed remontem, wspólnie z dotychczasowymi najemcami, którzy przez długie lata prowadzili kino, dajemy Państwu wyjątkową szansę – każdy zainteresowany będzie mógł zabrać jego część – dodaje.

Osoby zainteresowane mogą się kontaktować mailowo w tej sprawie z Urzędem Miasta Gorlice: promocja@um.gorlice.pl. W tytule wiadomości należy wpisać „KINO”, a w treści wymienić sprzęt i podać swój numer telefonu.

– Ważne: sprzęt można zabrać za darmo, jedyne co trzeba zrobić to samodzielnie go zdemontować. Decyduje kolejność zgłoszeń! – informuje UM Gorlice.

Gorlice - najnowsze informacje