wtorek, 4 sierpnia 2020 08:15

Gorlice: Pierwszy zgon z powodu koronawirusa na terenie powiatu

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice: Pierwszy zgon z powodu koronawirusa na terenie powiatu

Ilość zakażonych w powiecie gorlickim rośnie z każdym dniem. Dzisiaj Sanepid poinformował o śmierci pierwszej osoby z tamtego rejonu.

Chodzi o 82-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Łużna. Zmarły przebywał w szpitalu w Krakowie.

Z dniem wczorajszym wprowadzone zostały ograniczenia w zakresie obsługi interesantów w Urzędzie Gminy w Łużnej.

„W pierwszej kolejności sprawy winny być załatwiane  w kontakcie telefonicznym lub drogą elektroniczną, przy jednoczesnym zweryfikowaniu konieczności wizyty w urzędzie. Interesanci w urzędzie przyjmowani będą na wyznaczonym stanowisku, gdzie nastąpi ocena potrzeby dalszego bezpośredniego kontaktu z urzędem.” - informuje w opublikowanym komunikacie Wójt Gminy Łużna.

Poprzednio, na terenie powiatu gorlickiego, sanepid poszukiwał uczestników mszy świętych z kościoła w Ropie i w Gorlicach.

Ropa: Kościół Św. Michała Archanioła zamknięty dla wiernych. Poszukiwani są uczestnicy jednej z mszy
Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny wydał w środę (29.07) komunikat o zamknięciu kościoła św. Michała Archanioła w Ropie. Świątynia pozostanie zamknięta do odwołania. Decyzja podjęta została po tym, jak u jednego z uczestników mszy wykryto zakażenie koronawirusem. W związku z tym gorlicki san…

Do tej pory zakażenie koronawirusem w powiecie gorlickim potwierdzono u 49 osób. 85-letni mężczyzna z gminy Łużna jest pierwszą ofiarą śmiertelną w tym rejonie.

fot. ilustracyjne

Gorlice - najnowsze informacje