piątek, 31 lipca 2020 12:18

Ropa: Kościół Św. Michała Archanioła zamknięty dla wiernych. Poszukiwani są uczestnicy jednej z mszy

Autor Aleksandra Tokarz
Ropa: Kościół Św. Michała Archanioła zamknięty dla wiernych. Poszukiwani są uczestnicy jednej z mszy

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny wydał w środę (29.07) komunikat o zamknięciu kościoła św. Michała Archanioła w Ropie. Świątynia pozostanie zamknięta do odwołania.

Decyzja podjęta została po tym, jak u jednego z uczestników mszy wykryto zakażenie koronawirusem. W związku z tym gorlicki sanepid prosi o kontakt wszystkich, którzy przyjęli komunię św. podczas mszy św., odprawionej 19 lipca o godzinie 9.

Parafia informuje jednocześnie, że intencje mszalne odprawiane będą na plebanii.

Zakażenie koronawirusem wykryto także u osób, które uczestniczyły 26 lipca w mszy św. o godzinie 7 w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach. Osoby, które przyjęły wtedy Komunię Św. również proszone są o kontakt z Sanepidem.

Golice: Koronawirus w Bazylice Mniejszej. Sanepid szuka uczestników mszy
Powiatowy Inspektorat Sanitarny szuka uczestników Mszy w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach. W kościele znajdowały się osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Gorlicki sanepid poszukuje osób, które w dniu 26 lipca 2020 roku wzięły udział w Mszy Św. o godzinie 7. Wszysc…

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na koronawirusa w powiecie gorlickim i nowosądeckim ograniczenia w funkcjonowaniu wprowadził także Urząd Gminy w Ropie. Wójt apeluje, by wszystkie sprawy załatwiać poprzez komunikację zdalną. Te, które wymagają  osobistego stawiennictwa powinny być uprzednio zgłoszone poprzez kontakt telefoniczny.

Do tej pory na terenie powiatu gorlickiego odnotowano 41 przypadków zakażenia koronawirusem. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach prosi jednocześnie o zachowanie spokoju, odpowiedzialności i przestrzeganie wszystkich zasad higienicznych oraz zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Fot. Facebook Parafia Ropa

Gorlice - najnowsze informacje