poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:51

Gorlice: Zamykają krytą pływalnię. I co dalej?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gorlice: Zamykają krytą pływalnię. I co dalej?

Od 1 lipca 2019 roku Kryta Pływania FALA w Gorlicach będzie zamknięta.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach poinformował, że wkrótce rozpocznie się pierwszy etap prac remontowych na krytej pływalni. Przestój w działalności pływalni planowany jest od 1 lipca do końca sierpnia.

– Wakacyjny termin prac został wybrany ze względu na mniejsze obłożenie na pływalni (brak zajęć szkolnych w ramach lekcji wychowania fizycznego i prywatnych szkółek) oraz otwarcie basenu odkrytego – informuje OSiR Gorlice.

Jakie prace remontowe zostaną wykonane na basenie w Gorlicach? Jak podaje Ośrodek Sportu i Rekreacji, w tym roku zostanie wymieniona klimatyzacja oraz system uzdatniania wody.

W przyszłym roku Kryta Pływalnia FALA będzie zamknięta przez minimum 5 miesięcy

Z kolei na rok 2020 planowana jest: wymiana posadzek i płytek ściennych w pomieszczeniach „mokrych”, dostawa i montaż dylatacji systemowych oraz systemu koryt przelewowych, wymiana płyt dekoracyjnych sufitu podwieszonego, likwidacja barier architektonicznych, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wymiana instalacji ogrzewania podłogowego, wymiana orurowania doprowadzającego wodę w ciągach głównych.

W przyszłym roku gorlicka kryta pływalnia zostanie wyremontowana także na zewnątrz. W planach jest docieplenie ścian, wymiana drzwi, remont fasady.

– Z uwagi na charakter prac przewidzianych w II etapie, planuje się co najmniej 5-miesięczne wyłączenie obiektu z eksploatacji. Wstępnie ustalony termin przypada na miesiące kwiecień – sierpień 2020 roku – informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach.

Wysokie koszty remontu w 50% zostaną pokryte z Ministerstwa Sportu i Turystyki dzięki dofinansowaniu jakie otrzymało Miasto Gorlice.

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka