środa, 15 czerwca 2022 13:08

Gorlice. Wyremontowano trzy ulice. Ponad 1000 metrów nowej nawierzchni

Autor Patryk Trzaska
Gorlice. Wyremontowano trzy ulice. Ponad 1000 metrów nowej nawierzchni

Zakończyły się prace remontowe na ulicach Kościuszki bocznej, Batorego i Pocieszka w Gorlicach. Mieszkańcy mogą już korzystać z ponad tysiąca metrów nowej nawierzchni.

Na ulicy Pocieszka wyremontowanych zostało 886 metrów drogi. Prace dotyczyły m.in. wykonana poboczy obustronnych z kruszywa łamanego. Na odcinku ok. 100 metrów zdemontowano płyty betonowe i wykonano nowe warstwy konstrukcyjne drogi.

Ulica Pocieszka - fot. UM Gorlice

Zakończyła się również prace remontowe na ponad 180-metrowym odcinku ulicy Batorego. Jest to duże udogodnienie dla mieszkańców Osiedla Królów, którzy mogą poruszać się już po nowej, wygodnej i bezpieczniejszej nawierzchni. Przypomnijmy, że jest to kolejna inwestycja zrealizowana na tej ulicy w ostatnich latach. Wcześniej, poza wyremontowaniem pozostałych fragmentów drogi, powstał również nowy chodnik, ścieżka pieszo-rowerowa oraz łącznik z ulicą Kochanowskiego.

Ulica Batorego - fot. UM Gorlice

Zmodernizowany został też 90-metrowy odcinek drogi Kościuszki boczna – wjazd na osiedle.  Zakres prac objął m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie nowych warstw bitumicznych, regulację i wymianę włazów kanalizacyjnych oraz spustów deszczowych, co ma przełożyć się na wzrost komfortu okolicznych mieszkańców.

Ulica Kościuszki boczna - fot. UM. Gorlice

inf./fot. - UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje