piątek, 24 stycznia 2020 10:12

Gorlickie dzieci będą „jeździć z głową”

Autor Marzena Gitler
Gorlickie dzieci będą „jeździć z głową”

Setka dzieci z gorlickich szkół nauczy się jeździć na nartach. To już trzecia edycja programu „Jeżdżę z głową” w Gorlicach.

Dzięki dotacji w wysokości 15 100 zł, pozyskanej przez Miasto Gorlice z programu „Jeżdżę z głową”, realizowanego przez Województwo Małopolskie dzieci nauczą się nie tylko podstaw jazdy, ale przede wszystkim bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, czy tras biegowych.

Projekt skierowany jest do dzieci z klas III i IV wszystkich gorlickich szkół podstawowych i zakłada naukę jazdy na nartach w okresie od 27 stycznia do 8 lutego 2020 roku, w formie zajęć pozalekcyjnych na stoku w Małastowie. Szkoleniem objętych zostanie 100 dzieci podzielonych na 10-osobowe grupy, które realizować będą 18-godziny program pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa.

Program spełnia wiele celów, m.in. nabycie podstawowych umiejętności i podstaw poprawnej nauki jazdy na nartach (podchodzenie, obracanie się, jazda w linii spadku i w skos stoku , zmiana kierunku jazdy, pług, łuki płużne, skręt w pługu), nabycie wiadomości dotyczących sprzętu, jego doboru i konserwacji oraz bezpiecznego korzystania z niego, edukację w zakresie bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich i nawyku jazdy w kasku, poprawę kondycji i ogólnej sprawności fizycznej oraz zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

To już trzecia edycja programu „Jeżdżę z głową” w Gorlicach. W 2018 roku objęto nim 50 dzieci, które uczyły się bezpiecznej jazdy na nartach na stoku narciarskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Małastowie, a w styczniu 2019 roku skorzystało z niego kolejna setka uczniów klas III i IV gorlickich szkół podstawowych.

inf. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje