wtorek, 28 lipca 2020 14:32

Mszana Dolna: Goście weselni zostali przebadani. Ilu jest zakażonych?

Autor Aleksandra Tokarz
Mszana Dolna: Goście weselni zostali przebadani. Ilu jest zakażonych?

Od 82 osób, które uczestniczyły w weselu w Mszanie Dolnej, a do których udało się dotrzeć limanowskiemu sanepidowi pobrane zostały wymazy. Obecność wirusa  SARS-CoV-2 potwierdzono u dwóch gości weselnych.

W niedzielę w Mszanie Dolnej pobrano wymazy od 82 gości weselnych, do których udało się dotrzeć Sanepidowi z Limanowej. Przyjęcie wesele odbyło się tydzień wcześniej. Wówczas zakażenie koronawirusem potwierdzone zostało u jednego z członków zespołu muzycznego.

Mszana Dolna: Będzie kolejne “weselne” ognisko?
Po weselach w Nawojowej, Podegrodziu, Nowym Sączu i Śleszowicach po których nastąpił znaczny wzrost zachorowań, koronawirus pojawił się także podczas przyjęcia w domu weselnym na terenie gminy Mszana Dolna. Zakażenie potwierdzone zostało u jednego z członków zespołu muzycznego. Wczoraj do limanowsk…

Na weselu bawiło się około 150 osób. Część z nich to mieszkańcy Sądecczyzny.

Dzisiaj limanowski Sanepid potwierdził, że testy na obecność koronawirusa potwierdziły zakażenie u dwóch gości wesela w Mszanie. Jest to 10-letni chłopiec i 22-letni mężczyzna. Są mieszkańcami gminy Mszana Dolna i Dobra. Obecnie przebywają na kwarantannie.

Wyniki testów nie potwierdziły zakażenia u kogokolwiek z obsługi lokalu.

fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje