czwartek, 16 listopada 2023 08:39

Goście z Hameln w partnerskiej Kalwarii Zebrzydowskiej

Autor Marzena Gitler
Goście z Hameln w partnerskiej Kalwarii Zebrzydowskiej

W październiku Kalwarię Zebrzydowską odwiedzili goście z miasta partnerskiego Hameln w Niemczech.

W dniu 10 października do Kalwarii Zebrzydowskiej przybyła grupa przedstawicieli zaprzyjaźnionego miasta Hameln w Niemczech. Goście odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Kalwarii Zebrzydowskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Stadion MKS „Kalwarianka” oraz kalwaryjski Park Pielgrzymkowy i Klasztor. Osoby, które wizytowały kolejny już raz, mogły porównać jak Kalwaria Zebrzydowska zmieniła się w czasie ponad 20-letniego partnerstwa miast.

Podsumowaniem wizyty było integracyjne spotkanie gości z Burmistrzem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej oraz mieszkańcami Kalwarii. Uczestnicy wspominali pierwsze lata partnerstwa oraz osoby, które przyczyniły się do połączenia Kalwarii Zebrzydowskiej i Hameln. Dzień zakończył się wspólnym biesiadowaniem przy grillu, które odbyło się przy kalwaryjskim klasztorze.

Warto przypomnieć, że Kalwaria Zebrzydowska współpracuje z Hameln od 5 listopada 2001 roku. Od tego czasu liczące ok. 60 tys. miasto położone w Dolnej Saksonii nad brzegami rzeki Wezery i otoczone łagodnymi wzgórzami Pogórza Wezerskiego, odwiedziło wielu mieszkańców Kalwarii w tym młodzież i nauczyciele z ZSiPO im. M. Kopernika z Kalwarii.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka