sobota, 25 lutego 2023 12:05

Grasował od stycznia. Kradł rowery, smartfony, tablety, markowe perfumy

Autor Marzena Gitler
Grasował od stycznia. Kradł rowery, smartfony, tablety, markowe perfumy

Kryminalni we współpracy z policjantami wydziału dochodzeniowo-śledczego zatrzymali 42-latka, który ma na sumieniu 16 kradzieży. Grasował w Wieliczce od stycznia.

17 i 18 lutego w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Wieliczce doszło do kilku kradzieży.  Złodziej kradł głównie markowe perfumy, których łączna wartość wyniosła ok. 3500 zł.

Po powiadomieniu przez personel sklepu sprawą zajęli się kryminalni i  policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Szybko ustalili personalia sprawcy i w poniedziałek, 20 lutego zatrzymali wytypowanego 42-latka z Wieliczki.

Mężczyzna usłyszał w komendzie 16 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniami, których dokonał na przełomie stycznia oraz lutego. Jak ustalili policjanci, m.in. włamywał się do lokali gastronomicznych na terenie Wieliczki, ukradł rower, kradł z samochodów pozostawione w nich smartfony oraz tablety.

Jak się okazało 42-latek miał już kryminalna przeszłość. Ponieważ działał w warunkach recydywy Sąd na wniosek śledczych podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 42-latka na 3 miesiące. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Wieliczce

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka