czwartek, 18 kwietnia 2024 11:43

Groził, że jeśli jego prośba nie zostanie spełniona, wysadzi budynek. Alarm bombowy w Tarnowie

Autor Katarzyna Jamróz
Groził, że jeśli jego prośba nie zostanie spełniona, wysadzi budynek. Alarm bombowy w Tarnowie

W czwartek (18 kwietnia), około godziny 10:00, do służb wpłynęła informacja, że na ulicy Krakowskiej w Tarnowie, w jednej z placówek bankowych, może znajdować się ładunek wybuchowy. Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, policjanci, pirotechnicy, a także pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Ulica Krakowska została całkowicie zablokowana.

Chwile grozy przeżyli klienci i pracownicy jednej z placówek bankowych w Tarnowie. Około godziny 10:00 do banku, drogą elektroniczną, od jednego z klientów wpłynęła wiadomość z której wynikało, że jeśli nie zostanie spełniona jego prośba, wysadzi bank podłożonym ładunkiem wybuchowym. – Kierownik placówki natychmiast podjął decyzję by osoby, które przebywały w tym momencie w budynku przerwały wszystkie transakcje bankowe. Klienci i pracownicy zostali wyprowadzeni na zewnątrz. Wiadomość ta trafiła również do policjantów i strażaków, którzy, po przyjeździe na miejsce, zabezpieczali budynek przed bankiem. Ul. Krakowska została całkowicie wyłączona dla ruchu kołowego i pieszego. Na miejsce przyjechali policjanci grupy minersko-pirotechnicznej tarnowskiej komendy, którzy sprawdzili budynek, w którym nie został ujawniony żaden niebezpieczny ładunek. Swoje czynności skończyli przed godziną 11:00 – przekazał w rozmowie z portalem Głos24.pl rzecznik prasowy KMP w Tarnowie, asp. sztab. Paweł Klimek.

#UWAGA ‼️ W Tarnowie na ul. Krakowskiej służby zostały zaalarmowanie o ładunku wybuchowym, który ma znajdować się w...

Opublikowany przez 112Tarnów.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy Czwartek, 18 kwietnia 2024

Policja szuka sprawcy

Policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli dowody świadczące o popełnionym przestępstwie. Funkcjonariusze ustalają dane personalne osoby, która do niego doprowadziła. Czyn taki jest określony w artykule 224a kodeksu karnego i 282 kodeksu karnego. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Ilustracyjne/Mateusz Łysik/Głos24/Screen z Facebooka

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka