środa, 10 listopada 2021 15:07

Groźna kolizja w Zabierzowie Bocheńskim. Z ciężarówki posypały się kłody

Autor Marzena Gitler
Groźna kolizja w Zabierzowie Bocheńskim. Z ciężarówki posypały się kłody

Do nietypowego zdarzenia doszło dziś w południe w Zabierzowie Bocheńskim w gm. Niepołomice. Wypełniona kłodami ciężarówka przewróciła się na bok, na ogrodzenie. Na drodze wojewódzkiej utworzyły się duże korki.

Około godz. 12:10 doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze wojewódzkiej w miejscowości Zabierzów Bocheński. Na zakręcie kierowca ciężarówki, przewożącej drewno, stracił panowanie nad pojazdem. Samochód przewrócił się na pobliskie ogrodzenie, a długie kłody posypały się na ziemię. Ruch w obie strony został całkowicie zablokowany.

Jak wyjaśniła PSP w Wieliczce przewróceniu uległa przyczepa dłużyca samochodu ciężarowego, na której przewożone były kłody drewna. Spadające kłody uszkodziły ogrodzenie posesji oraz zablokowały ruch na drodze. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikt nie został ranny.

Miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy z Wieliczki. W działaniach wzięły udział: JRG Wieliczka, OSP Zabierzów Bocheński, OSP Wola Batorska, OSP Wola Zabierzowska oraz policja.

fot. PSP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje