poniedziałek, 10 czerwca 2024 20:43

Groźna ulewa na Sądecczyźnie. Zalana Łososina Dolna [FOTO]

Autor Marzena Gitler
Groźna ulewa na Sądecczyźnie. Zalana Łososina Dolna [FOTO]

Zalane drogi, posesje, firmy... Wieczorna ulewa, która przeszła przez Sądecczyznę spowodowała wiele strat. Najgorzej było w okolicach Łososiny Dolnej, gdzie odnotowano szereg interwencji straży pożarnej.

Ulewa, która przed godz. 19, w poniedziałek 10 czerwca, przeszła nad Sądecczyzną spowodowała wiele podtopień. Bardzo intensywne opady deszczu najbardziej dały się we znaki w gminie Łososina Dolna. Tam podjęto najwięcej interwencji.

Raport ze swoich działań przedstawili sądeccy strażacy. Lista interwencji, tylko do godz. 21.30, jest bardzo długa. Zalana droga w miejscowości Trzetrzewina, zalana droga, garaż i budynki mieszkalne w Tęgoborzu, Witowicach Dolnych, Lekach. W samej Łososinie zalana została hala produkcyjna, sklep, skład budowlany, teren przy przedszkolu, przechowalnia owoców i rampy załadunkowe oraz liczne budynki mieszkalne. W Bilsku woda wdarła się na plac przy hurtowni owoców. W Nowym Sączu zalana została ul. Zielona na odcinku pod wiaduktem.

Strażacy pomagali mieszkańcom Witowic Dolnych, Świniarska, Podrzecza, Stańkowej, miejscowości Roztoka-Brzeziny, Dąbrowy, Michalczowej, Rożnowa i Chełmca. Wypompowywali wodę z domów i garaży, udrażniali przepusty a nawet usuwali drzewo zwalone do potoku.

Przed godziną dziewiętnastą w poniedziałek 10 czerwca na Sądecczyźnie wystąpiły opady deszczu. Najbardziej intensywne ...

Opublikowany przez Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu Poniedziałek, 10 czerwca 2024

To kolejna w czerwcu ulewa, która spwodowała straty na Sądecczyźnie. W Małopolsce nie ma już alertów pogodowych, ale na całym obszarze, aż go godz. 4 11 czerwca, obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed podtopieniami.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka