sobota, 5 sierpnia 2023 05:10

Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. Groźny przestępca zatrzymany

Autor Norbert Kwiatkowski
Akcja służb na lotnisku Kraków-Balice. Groźny przestępca zatrzymany

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku Kraków Airport w Balicach 38-letniego obywatela Polski, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) przez czeski wymiar sprawiedliwości.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany tuż po przylocie samolotem rejsowym z terytorium Francji. Następnie na miejsce zostali wezwani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy przejęli poszukiwanego i wykonali dalsze czynności z jego udziałem.

Europejski Nakaz Aresztowania wobec 38-latka wydał Sąd Grodzki w Pradze, celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 8 miesięcy. Mężczyzna został skazany przez czeski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa kradzieży oraz fałszerstwa, których to działań dopuścił się w ramach zorganizowanej grupy przestępczej na terytorium tego kraju.

Już następnego dnia, 38-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie wykonano czynności z jego udziałem i kolejno do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 60 dni.

Zgodnie z dyspozycją sądu, jeszcze tego samego dnia 38-latek został przez stróżów prawa osadzony w areszcie śledczym, skąd z kolei, zostanie przekazany czeskim władzom, celem  odbycia reszty zasądzonej kary pozbawienia wolności w tym kraju.

Foto: KMP w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka