poniedziałek, 26 września 2022 12:57

[Zdjęcia] Groźny wypadek w Piątkowej. Motocyklista trafił do szpitala

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Zdjęcia] Groźny wypadek w Piątkowej. Motocyklista trafił do szpitala

Do wypadku z udziałem motocykla doszło 25 września w miejscowości Piątkowa. Na miejscu pracował zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Motocyklista został zabrany do szpitala.

O godzinie 11:46 zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu został wezwany do działań w Piątkowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów tj. samochodu osobowego VW Passat oraz motocykla Suzuki. Osobówką podróżowały dwie osoby, natomiast motocyklem sam kierujący.

-Podróżujący samochodem osobowym opuścili pojazd o własnych siłach i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Podróżujący motocyklem został poszkodowany i znajdował się pod opieką ratowników medycznych pogotowia. Z pojazdów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Jezdnia była zablokowana przez uszkodzone pojazdy. Działania zastępu Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanego motocyklisty do karetki pogotowia. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na prośbę policji zamknięto drogę na czas prowadzonych czynności przy pomocy taśmy ostrzegawczej

-relacjonują strażacy.

Na miejscu zdarzenia pozostała policja w celu wyjaśnienia  przyczyn i okoliczności zdarzenia. Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala w celu wykonania dalszych badań.

Inf. i foto: PSP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje