środa, 15 czerwca 2022 13:08

Gruzini okradali mieszkania w Olkuszu. Ich łupem padały pieniądze i biżuteria

Autor Patryk Trzaska
Gruzini okradali mieszkania w Olkuszu. Ich łupem padały pieniądze i biżuteria

Czterech Gruzinów zostało zatrzymanych przez policjantów kryminalnych w Olkuszu w związku z serią włamań i kradzieży do mieszkań jednego z olkuskich osiedli. Ich łupem poza pieniędzmi padała droga biżuteria.

Do serii włamań doszło 6 czerwca bieżącego roku. Włamywacze wykorzystywali nieobecność właścicieli i rabowali ich dobytek. Policjanci z Komendy Powiatowej w Olkuszu szybko ustalili, że za czteroma włamaniami stoją czterej obywatele Gruzji w wieku od 20 do 60 lat, którzy przebywali na terenie powiatu wągrowickiego.

Olkuscy policjanci natychmiast powiadomili tamtejszą jednostkę Policji o tych ustaleniach. Dzięki współpracy i szybkiej reakcji policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, mężczyźni zostali zatrzymani 10 czerwca, kiedy podróżowali samochodem, a następnie przewiezieni do komendy w Olkuszu, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

Podejrzanym postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek śledczych, poparty przez olkuską prokuraturę, 13 czerwca Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Jeszcze tego samego dnia  mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Śledczy wciąż gromadzą materiał dowodowy, aby ustalić, czy czteroosobowa grupa nie dokonała podobnych przestępstw w przeszłości.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

inf./fot. Małopolska Policja

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje