niedziela, 6 listopada 2022 13:05

Grybów: Poważny wypadek na Kazimierza Wielkiego. Wszyscy w szpitalu

Autor Tomasz Stępień
Grybów: Poważny wypadek na Kazimierza Wielkiego. Wszyscy w szpitalu

Fatalnie zakończyła się podróż dla 4 osób, które przejeżdżały przez Grybów w powiecie nowosądeckim w sobotę 5 listopada. Auta zderzyły się tak poważnie, że  poszkodowanych trudno było wydobyć ze środka pojazdów. Przybyli na miejsce strażacy musieli użyć do tego narzędzi hydraulicznych.

Po godzinie 16.39 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Siołkowa zostały wezwane do działań w Grybowie na ulicę Kazimierza Wielkiego.  Po przybyciu zastępów straży na miejsce zdarzenia równocześnie z karetkami Pogotowia ratunkowego ustalono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych  Nissan i Honda.

– Samochodem Nissan podróżowała jedna osoba, która znajdowała się w pojeździe, a ratownik medyczny udzielał jej pomocy. Samochodem Honda podróżowały trzy osoby. Dostęp do kierowcy był utrudniony ze względu na  zniekształcone drzwi, których nie można było otworzyć. Ratownik medyczny udzielał pomocy osobom będącym w pojeździe  – relacjonują strażacy z nowosądeckiej PSP.

Dopiero przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do kierowcy samochodu Honda. Strażacy, wspólnie z ratownikami medycznymi Pogotowia Ratunkowego w udzielali pomocy poszkodowanym po czy przetransportowali ich do karetek pogotowia. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zabrani zostali do szpitala.

Z samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze był zablokowany. Strażacy musieli więc zabezpieczyć miejsce zdarzenia, rozłączyć instalacje elektryczne w pojazdach i instalację LPG w samochodzie Honda.

Po dokonaniu czynności wyjaśniających okoliczności zdarzenia, jeden z samochodów zepchnięto na pobocze co umożliwiło wprowadzenie ruchu wahadłowego. Drugi pojazd został zabrany przez pomoc drogową. Uprzątnięto elementy powypadkowe z jezdni. Działania strażaków trwały trzy godziny.

fot: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje