poniedziałek, 8 listopada 2021 15:37

Gwałt na policyjnej imprezie? Rusza prokuratorskie śledztwo

Autor Marzena Gitler
Gwałt na policyjnej imprezie? Rusza prokuratorskie śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu, do którego miało dojść we wrześniu na policyjnej imprezie w Poroninie, na której bawili się funkcjonariusze z Krakowa. Materiały dotyczące zdarzenia przekazała jej małopolska policja.

Do zdarzenia miało dojść 30 września br. na imprezie z okazji jubileuszu 30-lecia wydziału do walki z przestępczością gospodarczą małopolskiej policji. Informację o gwałcie zgłoszono do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, ale gdy na miejsce dotarli policjanci z KPP Zakopane, kobieta, która miała być ofiarą gwałtu, nie potwierdziła że doszło do przestępstwa. O incydencie poinformowała Gazeta Wyborcza. Dziennikarze dowiedzieli się, że rzekomym napastnikiem miał być krakowski funkcjonariusz wyższego szczebla, a ofiarą młodsza policjantka.

Policja wszczęła jednak wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, a Prokuratura w Zakopanem śledztwo, które zostało przekazane następnie do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Tam też trafiły materiały z wewnętrznego dochodzenia małopolskiej policji prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

Śledztwo jest na razie na początkowym etapie. Nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów - informuje prokurator Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka