piątek, 3 lutego 2023 11:15

Igrzyska Europejskie 2023 w Myślenicach? "Wszystko na to wskazuje"

Autor Marzena Gitler
Igrzyska Europejskie 2023 w Myślenicach? "Wszystko na to wskazuje"

"Wszystko na to wskazuje, że Myślenice dołączą do miast partnerskich Igrzysk Europejskich 2023" - poinformował na Twitterze marszałek Witold Kozłowski, który wizytował obiekty sportowe w Myślenicach. Decyzja ma zapaść w najbliższym czasie.

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wizytował bazę sportową spółki Sport Myślenice w obecności burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, prezesa spółki Sport Myślenice Michała Funka oraz radnych wojewódzkich Roberta Bylicy oraz Stanisława Bisztygi. Marszałek Witold Kozłowski obejrzał halę widowiskowo-sportową, strzelnicę sportową, salę sportów walki, siłownię, salkę gimnastyczną, salę konferencyjną oraz kompleks boisk w Myślenicach.

Wizyta wiąże się z zaplanowanymi na przełom czerwca i lipca 2023 Igrzyskami Europejskimi, które będą odbywać się nie tylko na obiektach sportowych w Krakowie, ale też w innych lokalizacjach. Zarząd Województwa Małopolskiego, wraz z organizatorami tegorocznych Igrzysk zadecydują czy Myślenice znajdą się na mapie współgospodarzy Igrzysk Europejskich.

"Odkąd dowiedzieliśmy się, że Kraków i Małopolska będą gospodarzem i organizatorem Igrzysk Europejskich w 2023 roku, optowaliśmy u Marszałka Witolda Kozłowskiego o włączenie miasta Myślenice jako współgodpoarza tego wydarzenia, przedstawiając jednocześnie naszą bazę sportową oraz zasoby rekreacyjno-sportowe Myślenic do organizacji jednej z dyscyplin sportowych. Mamy nadzieję, że Igrzyska Europejskie zawitają do naszego miasta" - poinformował na stronie Urzędu Miasta Myślenice burmistrz Jarosław Szlachetka.

"Wszystko na to wskazuje, że Myślenice dołączą do miast partnerskich Igrzysk Europejskich 2023. Wspólnie z burmistrzem Jarosławem Szlachetką oraz radnymi sejmiku małopolskiego Stanisławem Bisztygą i Robertem Bylicą wizytowaliśmy dziś obiekty sportowe. Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższym czasie…" - napisał Witold Kozłowski na Twitterze.

3. Igrzyska Europejskie multidyscyplinarne zawody sportowe, odbędą się w Krakowie od 21 czerwca do 2 lipca 2023. Poszczególne dyscypliny odbędą się również w Krzeszowicach, Tarnowie, Chorzowie, Nowym Sączu, Krynicy - Zdroju, Oświęcimiu, Rzeszowie, Wrocławiu, Zakopanem i Nowym Targu. Teraz mogą do nich dołączyć Myślenice.  W mieście nad Rabą odbywało się w ostatnim czasie wiele dużych imprez jak choćby finał ogólnopolskich rozgrywek Plaża Open.

Igrzyska budzą jednak dużo kontrowersji. Poprzednie odbywały się w Mińsku na Białorusi i Baku w Azerbejdżanie. Z powodu utworzenia w akademikach AGH wioski dla zawodników będa musieli je opuścić studenci. Wątpliwości co do sensu wydatkowania na nie pieniędzy zgłaszają krakowscy aktywiści i niektórzy radni.

Coraz bardziej ograniczane są planowane początkowo inwestycje w obiekty sportowe (głównie modernizacje i remonty).

Z kolei organizatorzy Igrzysk Europejskich podkreślają, że wydarzenie będzie szansą na rozwój Małopolski. Dzięki rządowym dotacjom zostaną tu zainwestowane środki w obiekty sportowe i infrastrukturę drogową. Na igrzyska przyjedzie kilka tysięcy zawodników, wolontariuszy i rzesze kibiców. Impreza będzie transmitowana przez szereg krajów i przysporzy się do promocji regionu.

fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka