środa, 1 kwietnia 2020 15:14

Imbramowice: "Łza wzruszenia i brak słów, by dziękować!" - norbertanki kończą zbiórkę

Autor Mirosław Haładyj
Imbramowice: "Łza wzruszenia i brak słów, by dziękować!" - norbertanki kończą zbiórkę

Norbertanki z sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach ogłosiły zakończenie zbiórki. Cel apelu wystosowanego przez s. Faustynę, Marię Przybysz
, przeoryszę klasztoru został osiągnięty. "Łza wzruszenia kręci się w oku i nie ma słów, by podziękować Tym wszystkim, którzy w ostatnich dniach z wielką wrażliwością serca i prawdziwą miłością ewangeliczną pośpieszyli na pomoc naszej imbramowickiej wspólnocie zakonnej w rzeczywistej potrzebie i skrajnie trudnej sytuacji materialnej…" - napisała s. Faustyna w oficjalnym podziękowaniu.

O bardzo trudnej sytuacji sióstr norbertanek pisaliśmy w artykułach:

Remont, kredyty, nowotwór, a teraz jeszcze koronawirus. Dramatów, z którymi mierzą się siostry, jest wiele
Trzy lata temu norbertanki z Trzyciąża (woj. małopolskie, powiat olkuski) podjęły się ambitnego zadania odrestaurowania mocno zniszczonego zabytkowego zespołu kościelno-klasztornego, który zamieszkują. W tym celu postanowiły skorzystać z pomocy w postaci unijnych dotacji. Niestety, w trakcie przepro…
Imbramowice: Norbertanki w skrajnie dramatycznej sytuacji proszą o pomoc. Nie mają pieniędzy na podstawowe potrzeby
Nikt nie odwiedza sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Pandemia koronawirusa zatrzymała ruch pielgrzymkowy, turystyczny i rekolekcyjny. Sióstr nie stać na ogrzewanie i zaspokojenie podstawowych egzystencjalnych potrzeb. W dodatku ciążą na nich długi związane z koniecznym remontem obiektu stano…

które spotkały się z dużym odzewem naszych Czytelników. Siostrom z Trzyciąża potrzebną sumę udało się uzbierać w cztery dni.

Poniżej przedstawiamy pismo, które wystosowała siostra Faustyna, Maria Przybysz, podziękowaniu ofiarodawcom.

CEL APELU OSIĄGNIĘTY!!!!!!!!!
Łza wzruszenia i brak słów, by dziękować!
Szanowni Państwo, Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia!!!
Łza wzruszenia kręci się w oku i nie ma słów, by podziękować Tym wszystkim, którzy w ostatnich dniach z wielką wrażliwością serca i prawdziwą miłością ewangeliczną pośpieszyli na pomoc naszej imbramowickiej wspólnocie zakonnej w rzeczywistej potrzebie i skrajnie trudnej sytuacji materialnej… Jesteśmy pełne zdumienia, zaskoczenia i najwyższego uznania dla Państwa za solidarność społeczną oraz sprawność działania. W ciągu czterech dni otrzymałyśmy dużą ilość żywności, artykuły higieniczne i chemiczne oraz wielość ofiar pieniężnych, które już w tym momencie pokrywają wszelkie zaległe płatności dot. budowy i kosztów egzystencjalnych oraz zabezpieczają konieczny wkład własny do ostatniego etapu bieżącego remontu, dotowanego z Funduszy Europejskich w Małopolsce, który ma się zakończyć w tym roku.
W związku z tym – wzruszona do głębi tak niebywałą Dobrocią społeczną – OGŁASZAM KONIEC AKCJI „Nadzwyczajny apel przeoryszy Klasztoru Sióstr Norbertanek w Imbramowicach o pomoc”.
W imieniu własnym i całej mojej wspólnoty zakonnej wyrażam raz jeszcze uczucia najgłębszej wdzięczności wobec tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób okazali nam wsparcie i zapewniam o nieustannej pamięci modlitewnej we wszystkich intencjach Panu Bogu wiadomych, które aktualnie noszą w sercu.
Z wyrazami należnego szacunku i serdeczności,
s. Faustyna, Maria Przybysz
przeorysza imbramowicka
Untitled map
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: n.tjmedia.pl

Olkusz - najnowsze informacje