piątek, 29 lipca 2022 11:10

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia. W weekend czeka nas dynamiczna zmiana pogody

Autor Katarzyna Jamróz
IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia. W weekend czeka nas dynamiczna zmiana pogody

– Pogodę w weekend będzie kształtował niż, który nasunie się najpierw na południe Polski, a później na północ wzdłuż wschodniej granicy. Przyniesie on intensywne opady deszczu, głównie na południu i wschodzie kraju, ale także w centrum – informuje IMGW.

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczą województw dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i małopolskiego (powiat tatrzański, nowotarski, suski). Alerty obowiązują do piątkowego wieczora.


Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek (29 lipca) w Małopolsce możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna wyniesie od 25°C do 29°C, w rejonach podgórskich od 22°C do 26°C, na szczytach Tatr około 12°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W sobotę (30 lipca) zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a lokalnie także z burzami. Suma opadów miejscami do 40 mm. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. Temperatura maksymalna od 24°C na zachodzie i północy do 29°C na wschodzie, w rejonach podgórskich od 21°C do 26°C, na szczytach Tatr około 11°C.

W niedzielę (31 lipca) zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 17°C do 22°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków północnych.

Powrotu upałów możemy spodziewać się w okolicach środy. Na południu Polski temperatura wyniesie powyżej 30°C, a lokalnie około 35°C.

Źródło: IMGW
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje