poniedziałek, 5 października 2020 11:45

Kraków. Imiona dzieci-samobójców na ścianach kuratorium. Co na to Barbara Nowak?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Imiona dzieci-samobójców na ścianach kuratorium. Co na to Barbara Nowak?

Kraków dołączył do miast, w których na ścianach urzędów związnych z edukacją pojawiły się imiona dzieci, które miały popełnić samobójstwo, bo były prześladowane z podwdu ich orientacji seksualnej. Małopolskie Kuratorium Oświaty wydało w tej sprawie oświadczenie.

Przypominamy, do pierwszego tego typu protestu doszło w Warszawie. W nocy z 29 na 30 września trzej nieznani sprawcy napisali na budynku MEN : "Twoje dziecko LGBT+". Pojawiły się też imiona dzieci, które odebrały sobie życie z powodu niezaakceptowania przez środowisko ich orientacji seksualnej. O fakcie poinformował na Twitterze ówczesny minister edukacji Dariusz Piontkowski, który protestujacych nazwał wandalami i barbarzyńcami.

Wczoraj w nocy do podobnej akcji doszło w Krakowie. Napisy pojawiły się na budynku Kuratorium Oświaty w Krakowie przy ul. Szlak. O zadarzeniu poinformowała na stronie instytucji kurator Barbara Nowak, która zaapelował do organizacji LGBT i niektórych dziennikarzy: "Zaprzestańcie deprawacji dzieci treściami seksualizującymi osób nieletnich, uczniów szkół. Pozwólcie im na harmonijny rozwój i ukształtowanie swojej seksualności w zgodzie z własnymi potrzebami".

Poniżej całe oświdczenie:

Oświadczenie Małopolskiego Kuratora Oświaty

W dniu wczorajszym 4 października została zniszczona elewacja Kuratorium Oświaty w Krakowie. Chuligani pomalowali ściany sprejem wykorzystując do tego argumenty o samobójstwach dzieci.

Tragedie tych młodych osób, ich rodzin są cynicznie wykorzystane do walki w celach ideologicznych promujących segregację uczniów wg rzekomych podziałów wynikających z orientacji seksualnych. Każda tragedia śmierci samobójczej musi być wyjaśniona przez prokuraturę. Robienie wokół nich widowiska, wyreżyserowanego eventu, happeningu jest działaniem obliczonym na inne cele niż dążenie do poznania prawdy. Szczególną odrazę budzi rola Gazety Wyborczej, która nie tylko ochoczo towarzyszy w tych widowiskach poprzez szczegółowe relacje, ale także nie szanuje bólu rodzin, które straciły dzieci opisując szczegółowo ich przypadki, przytaczając relacje niekoniecznie prawdziwie w większości oparte jedynie na przypuszczeniach. Stąd mój apel, prośba Małopolskiego Kuratora Oświaty do wszystkich organizacji LGBT i dziennikarzy parających się promocją haseł ideologii gender/LGBT. Zaprzestańcie deprawacji dzieci treściami seksualizującymi osób nieletnich, uczniów szkół. Pozwólcie im na harmonijny rozwój i ukształtowanie swojej seksualności w zgodzie z własnymi potrzebami. Sfera intymna każdego człowieka jest jego sprawą osobistą. Szanujcie godność dzieci. Pozwólcie rodzicom wychowywać dzieci, tak jak gwarantuje im to konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej i nauczycielom w zgodzie z polskim prawem oświatowym. Jednocześnie informuję, że nie będę udzielać wywiadów oraz publikować innych wypowiedzi na ten temat poza niniejszym oświadczeniem.

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty

Kraków

Kraków - najnowsze informacje