piątek, 12 sierpnia 2022 12:59

Impuls-PSB – firma z doświadczeniem i impulsem do rozwoju

Autor Artykuł zewnętrzny
Impuls-PSB – firma z doświadczeniem i impulsem do rozwoju

Impuls-PSB to firma budowlana o wieloletniej tradycji i bogatym doświadczeniu. Fundamenty przedsiębiorstwa postawił Maciej Wojtas już w 1987 roku. Przez 35 lat firma intensywnie się rozwijała, aby zapełnić lukę widoczną na rynku w obszarze powiatu limanowskiego. Obecnie jesteśmy największym dostawcą i dystrybutorem materiałów budowlanych dla firm i odbiorców indywidualnych. Należymy do największych przedsiębiorstw w regionie, wciąż rozwijając się nie tylko na całe województwo, ale i kolejne obszary kraju.

Naszym największym kapitałem są ludzie. Zaangażowanie pracowników pozwoliło nam na osiągnięcie mocnej pozycji i ciągle jest największym impulsem do szukania możliwości rozwoju. Nasza firma stawia głównie na dystrybucję materiałów ściennych i stali, jednak oferta produktów i usług jest bardzo szeroka. Jednocześnie stale się powiększa, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów.

Współpraca z Grupą PSB

W 2001 roku zostaliśmy akcjonariuszem rozwijającej się w tym czasie na rynku Grupy PSB. To sieć zrzeszająca nie tylko markety i składy budowlane, ale i kilkuset detalicznych i hurtowych sprzedawców materiałów budowlanych z całego kraju. Działalność pod banderą największej tego typu spółki pozwoliła nam rozszerzyć kontakty biznesowe - nie tylko mogliśmy powiększyć asortyment i otworzyć nowe placówki, ale także nawiązaliśmy współpracę z firmami z całej Polski.

Branże działalności i asortyment Impuls-PSB

W naszej firmie stawiamy na kompleksowe zaspokojenie potrzeb klientów, dlatego wybieramy zrównoważony rozwój w wielu kierunkach. Bazowym obszarem działalności stała się hurtowa i detaliczna sprzedaż materiałów budowlanych, głównie materiałów ściennych i stali. Nie porzuciliśmy też ważnej dla nas działalności, czyli handlu opałem.

Aktywność firmy obecnie rozwija się przede wszystkim w kierunku branży budowlanej. Coraz odważniej stawiamy na wykonawstwo, począwszy od lekkich prac budowlanych i wykończeniowych, po ciężkie roboty i kontrakty budowlane. Jesteśmy w stanie zaproponować wykonawstwo budowlane wraz z możliwością dostarczenia własnych materiałów. Współpracujemy z wieloma przedsiębiorstwami, klientami indywidualnymi, a także obsługujemy sektor publiczny.

Od niedawna działalność firmy ukierunkowuje się w strony branży deweloperskiej. Mamy wiedzę i dostęp do materiałów, dlatego sukces w tej dziedzinie jest głównie kwestią determinacji. Ponadto stawiamy na transport materiałów do naszych klientów zarówno w kraju, jak i za granicą.

Gdzie można znaleźć punkty Impuls-PSB?

Główna siedziba firmy znajduje się w Limanowej i tutaj też powstał największy punkt sprzedaży dla firm budowlanych w ramach składu PSB PROFI. Pozostałe punkty dystrybucji materiałów dla lokalnych odbiorców można znaleźć w: Pisarzowej, Muchówce, Laskowej, Ujanowicach, a także w Krakowie. Szczegółowe dane adresowe sklepów dostępne są na stronie internetowej: https://www.impuls-psb.pl/kontakt

Działalność naszej firmy nie ogranicza się jednak do punktów stacjonarnych. Dostarczaniem produktów i wykonawstwem zajmujemy się na obszarze całego województwa małopolskiego. Coraz częściej okazujemy się konkurencyjni także w innych miejscach naszego kraju, prowadząc współpracę z firmami w całej Polsce, a także na obszarze Słowacji.

Dlaczego właśnie Impuls-PSB?

Przez trzy i pół dekady działalności nasza firma z rodzinnego przedsiębiorstwa stała się nowoczesną organizacją. Stale dążymy do rozwoju na różnych polach. Rozwijamy asortyment, żeby móc spełnić wszystkie wymagania naszych klientów. Powiększamy zaplecze wykonawców, a ponadto nie przestajemy szkolić naszego personelu. Nasz rozwój sprawia, że jesteśmy lepsi dla klientów i współpracowników, a także bardziej konkurencyjni na rynku.

●     Współpraca z największymi przedsiębiorstwami

Ogromne zaplecze dostawców zrzeszonych w Grupie PSB pozwala nam dotrzeć z ofertą do najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy w stanie przygotować duże ilości materiałów i wspierać największe inwestycje. Korzystamy głównie z oferty firm działających na terenie naszego kraju i zaopatrujemy się u nich hurtowo, co z kolei zapewnia nam konkurencyjność cenową.

●     Działalność lokalna

Pomimo ogólnopolskich aspiracji, nadal jesteśmy firmą lokalną, skupiającą się przede wszystkim na terenie limanowszczyzny i okolic. To stąd pochodzi większość pracowników Impuls-PSB i w tym obszarze dysponujemy największą liczbą placówek handlowych. Istotnym jest dla nas także liczne wspieranie lokalnych inicjatyw.

●     Etyka i długofalowość w biznesie

Stawiamy na odpowiedzialny biznes, zaufanie klientów i etykę. Od 2004 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością ISO, potwierdzony wielokrotnie otrzymywanym certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wielu stałych klientów jest z nami niemal od początku działalności, co pokazuje najwyższe standardy i chęć prowadzenia długofalowej współpracy.

Planujesz remont, a może prowadzisz firmę budowlaną lub deweloperską? Zapraszamy do współpracy! Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz sklep Impuls-PSB!

Limanowa - najnowsze informacje