poniedziałek, 1 marca 2021 08:59

Inteligentne rozwiązania w twoim domu - poznaj wszystkie możliwości

Autor Artykuł sponsorowany
Inteligentne rozwiązania w twoim domu - poznaj wszystkie możliwości

Rozwój technologii obejmuje coraz więcej aspektów naszego życia. Przy pomocy smartfona prowadzimy wideorozmowy, płacimy w sklepie czy sprawdzamy oceny dziecka w szkole. Z poziomu telefonu zarządzamy wieloma elementami naszej codzienności. Jednym z nich jest sterowanie naszym domem.

Określenie inteligentnych domów staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ rozwiązania, jakie oferują producenci rolet, oświetlenia czy zamków w drzwiach są wygodne i bezpieczne. Jak możemy sprawić, żeby nasza codzienność była przyjemniejsza?

Rolety, które umilą ci dzień

Jednym z najpopularniejszych inteligentnych rozwiązań dla domu jest montaż smart rolet, czyli zautomatyzowanych rolet, którymi można sterować zdalnie. Możliwość opuszczania rolet z poziomu smartfona jest nie tylko wygodniejsze, ale ma wiele praktycznych zalet. Przykładem mogą być gorące, letnie dni, kiedy bardzo często temperatura wewnątrz domu jest nie do zniesienia. Aby maksymalnie ograniczyć ilość ciepłego światła, które nagrzewa nasze wnętrza, rano opuszczamy rolety przed wyjściem do pracy, aby potem wrócić do chłodnego mieszkania. W takie dni najgorszy jest moment, kiedy już będąc na stanowisku pracy, przypominamy sobie, że nie opuściliśmy rolety na południowym oknie, gdzie w ciągu dnia wpada najwięcej słońca. Jeżeli mamy zamontowane zwykłe rolety, możemy tylko wyobrażać sobie, jak nieprzyjemnie będzie w środku po powrocie do domu. Jeżeli jednak mamy w oknach smart rolety, wystarczy otworzyć aplikację w telefonie, a po chwili roleta w mieszkaniu będzie opuszczona, a wewnątrz utrzyma się przyjemny chłód.

Oświetlenie, które pozwala oszczędzać

Jednym z najczęstszych argumentów przeciw instalacji smart rozwiązań w naszym domu jest koszt zakupu poszczególnych systemów. Po co wymieniać żarówki, skoro te w domu nadal świecą? Można zdecydować się na smart oświetlenie chociażby dlatego, żeby w dłuższej perspektywie czasowej zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Z roku na rok taryfy za prąd drożeją, z kolei my nie chcemy rezygnować z takich przyjemności jak światło przed domem i w przedpokoju kiedy wracamy po zmroku do domu. Nie chce się nam za każdym razem włączać i wyłączać żarówek kiedy poruszamy się między pomieszczeniami we własnym domu. Niemniej w ten sposób tracimy pieniądze za oświetlanie miejsc, w których nas nie ma. Można tego uniknąć, wykorzystując smart oświetlenie, które można uruchamiać zdalnie lub zaprogramować na wybrane godziny. Więcej praktycznych porad budowlanych znajdziesz, wchodząc na fachowy blog.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje