niedziela, 10 grudnia 2023 16:22

Intensywne prace związane z rozbudową Szkoły Podstawowej w Grabiu

Autor Marzena Gitler
Intensywne prace związane z rozbudową Szkoły Podstawowej w Grabiu

Postępują pracę przy rozbudowie szkoły podstawowej im. Macieja Szarka w Grabiu. Dzięki inwestycji placówka zyska nowe dwukondygnacyjne skrzydło.

W nowej części szkoły znajdą się cztery sale lekcyjne, hala sportowa, szatnie, sanitariaty i pomieszczenia zaplecza sali gimnastycznej, a także pokój nauczycielski wraz z pomieszczeniem socjalnym. Prowadzona rozbudowa stanowi rozwinięcie i uzupełnienie funkcji dydaktycznej istniejącego budynku szkoły podstawowej, z którym jest funkcjonalnie powiązana. Inwestycja ma zostać zakończona w przyszłym roku.

- W naszych szkołach i przedszkolach ciągle przybywa dzieci, co bardzo nas cieszy, dlatego w budżecie gminy rekordowe środki przeznaczamy na inwestycje edukacyjne. W tym momencie w północnej części gminy prowadzimy równolegle rozbudowę szkoły podstawowej w Grabiu i Śledziejowicach oraz budowę przedszkola samorządowego w Zabawie. Wiele też inwestycji prowadzonych jest w samym mieście Wieliczka oraz w południowej części gminy - podkreśla Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Artykuł sponsorowany

Inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka