środa, 20 maja 2020 19:41

Internetowe kursy angielskiego online - na co warto zwracać uwagę?

Autor Głos 24
Internetowe kursy angielskiego online - na co warto zwracać uwagę?

Zakupy, praca i życie towarzyskie w dużym stopniu toczą się obecnie online. Nie inaczej jest z nauką. Kursy angielskiego online już dawno przestały być ciekawostką czy ekstrawagancją. Stały się za to praktycznym i wygodnym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystamy. Jak wybrać najlepszy internetowy kurs języka angielskiego? Czy kierować się, podejmując decyzję? Oto nasze podpowiedzi!

Jak wybrać dobry i efektywny kurs angielskiego online?

Jakie cechy wyróżniają dobry kurs angielskiego online? Przede wszystkim jest on skuteczny, a Ty nie odczuwasz żadnego dyskomfortu podczas nauki. Żeby wybrać najlepszy dla siebie, warto najpierw zastanowić się nad tym, czego oczekujesz od lekcji. Czy zależy Ci na elastycznym grafiku? Chciałbyś mieć możliwość korzystania z indywidualnych konsultacji w razie potrzeby? Na pierwszym miejscu stawiasz praktyczne ćwiczenie zdobytych umiejętności? Spisz listę pożądanych przez Ciebie cech i sięgaj po nią, sprawdzając oferty różnych szkół językowych.

Czym powinien charakteryzować się skuteczny internetowy kurs angielskiego?

Dobrej jakości kurs internetowy umożliwia skuteczną naukę w tempie, które najbardziej Ci odpowiada. Zapewnia dostęp do różnorodnych, angażujących materiałów, dzięki którym rozwijasz wszystkie najważniejsze umiejętności językowe. Gwarantuje regularny kontakt z lektorem, możliwość konwersacji i systematyczne monitorowanie postępów w nauce. Te wszystkie elementy są bardzo pomocne w utrzymaniu motywacji do nauki i szybkim opanowaniu języka angielskiego.

Przyjrzyjmy się dokładniej każdemu z nich.

Możliwość dobrania pod siebie odpowiedniej oferty

Nie ma na świecie dwóch identycznych osób. Każdy z nas ma nieco inne upodobania i preferencje, stosuje inny styl uczenia się, ma inną motywację do nauki. Różni nas ilość wolnego czasu, który możemy poświęcić na lekcje, a także szybkość przyswajania nowych informacji. Dlatego dobry kurs angielskiego online powinien przede wszystkim oferować możliwość dopasowania oferty do Twoich indywidualnych potrzeb. Wybierz taki z elastycznym grafikiem, na którym sam będziesz decydował, jak intensywnie chcesz się uczyć.

Możliwość wybrania zajęć grupowych lub indywidualnych

Zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne doprowadzą Cię do upragnionego celu, jakim jest dobra znajomość języka angielskiego. Różni je jednak dynamika, sposób pracy, tempo, a także rodzaj ćwiczeń. Żadne z nich nie są lepsze od drugich, a to, które wybierzesz, powinno być podyktowane Twoimi osobistymi preferencjami.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, na który rodzaj zajęć się zdecydować, warto porozmawiać na ten temat z doświadczonym lektorem, który weźmie pod uwagę Twój cel, motywację oraz dotychczasowe doświadczenia z nauką języka angielskiego i doradzi, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Wybierając kurs angielskiego online, zwróć uwagę na to, czy dana szkoła oferuje Ci nie tylko wybór pomiędzy zajęciami grupowymi i indywidualnymi, ale także wsparcie merytoryczne przy dokonywaniu takiego wyboru.

Nieograniczony dostęp do zajęć multimedialnych i ich różnorodność

Na naukę angielskiego przez internet może składać się o wiele więcej niż tylko praca z podręcznikiem i zajęcia z nauczycielem. Słuchacze szkoły Speak Up otrzymują także nieograniczony dostęp do nowoczesnych zajęć multimedialnych. To niezwykle różnorodne zestawy ćwiczeń, obejmujące specjalnie nagrane filmiki, materiały audio, testy interaktywne, a nawet “laboratorium wymowy”. Dzięki temu angielski nigdy nie jest nudny!

Taka obfitość różnego rodzaju ćwiczeń to gwarancja szybszej, łatwiejszej i bardziej efektywnej nauki!

Zajęcia z lektorem

Zapisując się na kurs języka angielskiego przez internet, zwróć uwagę na ilość i częstotliwość zajęć z lektorem. Dopytaj również o liczbę osób, które mogą brać udział w lekcji. Pamiętaj, że jeśli jest ich zbyt wiele, efektywność zajęć znacznie spada.

Warto wybrać ofertę, która gwarantuje możliwość odwoływania lekcji z lektorem, a także zwiększania lub zmniejszania częstotliwości, z jaką je realizujesz. Innym ważnym aspektem, na który dobrze jest zwrócić uwagę, to doświadczenie i kwalifikacje nauczyciela do prowadzenia lekcji przez internet. Postaw na szkołę, która uczy w ten sposób angielskiego od lat, a jej lektorzy są świetnie przygotowani do uczenia online.

Monitorowanie postępów

Wbrew pozorom monitorowanie postępów w nauce to nie złośliwy wymysł nauczycieli, ale wartościowe narzędzie, które pozwala utrzymać dobre tempo nauki i nie stracić zapału. Dodatkowo testy wskazują na partie materiału wymagające większej uwagi i powtórzenia. Oczywiście, sprawdzanie postępów nie powinno wywoływać nadmiernego stresu i kojarzyć się z klasówką w szkole. Słuchacze szkoły Speak Up mają okazję przekonać się, ile już potrafią dzięki testom po każdej lekcji multimedialnej, które rozwiązują po każdej lekcji.

Niewielki zakres materiału, systematyczność i przyjazna forma sprawia, że ten rodzaj monitorowania postępów w nauce nie jest w żaden sposób uciążliwy ani frustrujący.

Dodatkowe materiały do nauki

Jednym z sekretów skutecznych i ciekawych lekcji angielskiego są odpowiednie materiały dydaktyczne. Przed zapisaniem się na kurs online, zapytaj o materiały dodatkowe - czy lektor udostępnia je słuchaczom, dostosowując zajęcia do ich potrzeb i tempa nauki? Czy możesz poprosić o nie nauczyciela? Czy szkoła oferuje dostęp do własnego kompendium wiedzy i autorskich ćwiczeń? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, trafiłeś na właściwy kurs!

Podsumowanie

Ciekawy, nowoczesny, angażujący, dostosowany do potrzeb, elastyczny, a przede wszystkim - skuteczny. Taki powinien być dobry kurs angielskiego przez internet. Lekcje angielskiego online to szansa na poszerzenie znajomości najbardziej przydatnego języka świata bez wychodzenia z domu. Warto wybrać najkorzystniejszą opcję, która sprawi, że nauka będzie przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem!

Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na rynku polskim. Pełną ofertę kursów o językowych online możesz sprawdzić na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje