wtorek, 2 lipca 2024 15:05

Ivona Pavlovic? 10! Andrzej Grabowski? 10! Głos24? Również 10! Roztańczony żuraw hitem internetu... [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Ivona Pavlovic? 10! Andrzej Grabowski? 10! Głos24? Również 10! Roztańczony żuraw hitem internetu... [WIDEO]

Mówi się, że poczucie stylu i łatwość do muzyki można wyssać z mlekiem matki. Wśród ludzi ta teza może być kwestionowana, jednak u żurawi... absolutnie nie, czego najlepszym dowodem jest poniższe wideo.

Nasz bohater pozwolił sobie zaprezentować przed fotopułapką cały układ taneczny, którego nie powstydziłby się Patrick Swayze w Dirty Dancing. Z racji, że to była jednak solówka taneczna, to żuraw z nagrania spokojnie zrobiłby furorę również w filmach typu Step Up, gdzie liczył się znacznie rozszerzony repertuar umiejętności.

Zresztą, najlepiej przekonajcie się sami! (Nagranie pochodzi z Facebookowego profilu Fotopułapki - Trail Cameras, a jego autorem jest Rita Conor):

Roztańczony żuraw 🪶 🎥 Rita Conor

Opublikowany przez Fotopułapki - Trail Cameras Poniedziałek, 1 lipca 2024

Talent do... tańca

Żuraw z naszego nagrania nie jest wyjątkiem i badacze od dekad zastanawiali się, skąd u niektórych zwierząt bierze się talent do tańca. Prym wśród nich wiodą papugi i słonie (u tych drugich jest to wynik ekscytacji), którym faktycznie udowodniono taneczne kroki, jednak takie płatkonogi wyglądają wręcz na profesjonalistów.

Najbardziej charakterystyczne są dla nich tańce w parach, takie, gdzie nie wyłącznie samiec się popisuje, ale i samica dołącza do figur choreograficznych. Ptaki te są spotykane na lęgowiskach w tundrze, a podczas wędrówek na wybrzeżach morskich, układają się podczas grupowego żerowania na plażach tak, by kręcić się, odpowiednio, wyłącznie w prawą lub lewą stronę.

Płatkonogi przy nawet najprostszych czynnościach wyglądają bardzo zręcznie:

Foto: zrzut ekranu/Facebook (Fotopułapki - Trail Cameras)

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka